Czytelniczy weekend na MTP

Najpiękniejsze książki dla dzieci i dorosłych, prestiżowe publikacje dydaktyczne, specjalistyczne i popularnonaukowe, spotkania autorskie oraz panele dyskusyjne to tylko część atrakcji na Poznańskich Targach Książki.

Kolejna edycja Poznańskich Targów Książki to dziesiątki wystawców, u których można obejrzeć i kupić prestiżowe publikacje dydaktyczne, specjalistyczne i popularnonaukowe oraz literaturę dla dzieci i ich rodziców.

– Targi w tym roku odbywają się zupełnie w nowej formule. Do tej pory kojarzone były wyłącznie z książkami dla dzieci. W tym roku poszerzyliśmy formułę o wydawnictwa i literaturę skierowaną do czytelników dorosłych. Oczywiście nadal kontynuujemy współpracę z wydawcami książki dziecięcej, poszerzamy program dedykowany dzieciom – tłumaczyła Elżbieta Roeske, wiceprezes zarządu MTP.

Poznańskie Targi Książki to nie tylko liczni wystawcy. W weekend na MTP spotkać można największe sławy polskiej literatury i wybitnych ilustratorów. Są także panele dyskusyjne i spotkania autorskie. Tradycyjnie organizowane są wystawy „Mistrz Ilustracji” oraz Salon Ilustratorów, na których pokazywane są prace młodych i doświadczonych artystów plastyków.

Przez cały czas trwania Poznańskich Targów Książki otwarta jest specjalna przestrzeń dla dzieci w wieku od 0 do 4 lat i ich opiekunów. Udział w Poznańskich Targach Książki jest bezpłatny.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl