Czy znęcanie się i obojętność to miłość? Ruszył proces matki i ojczyma oskarżonych o zabójstwa córki

Andżelika B. i Szymon B. oskarżeni są o zabójstwo 2-letniej Lilianny. Zdaniem śledczych mężczyzna rzucił dzieckiem o ścianę. Ojczym zrobił to dlatego bo wpadł w furię po przegranej w grze komputerowej. Matka widząc co się stało nie pomogła córce. Dziecko zmarło po kilku dniach. 

Prokuratura w śledztwie o zabójstwo oskarżyła ojczyma i matkę. To właśnie ona opowiedziała o tym jak doszło do tej tragedii. Dziś podczas pierwszego dnia procesu wycofała swojej zeznania, nie przyznała się do winy i odmówiła składania wyjaśnień. Powiedziała tylko, że wcześniejsze zeznania wymusiła na niej policjantka.

Do winy nie przyznał się także Szymon B. Odmówił również składania zeznań. Prokurator twierdzi jednak że to właśnie ojczym i matka odpowiedzialni są za śmierć 2-latki. – Obrócił tyłem do siebie i z dużą siłą popchnął powodując upadek i bezwładne uderzenie dziecka w metalową futrynę drzwiową. Nie udzielił dziecku żadnej pomocy – mówi dziś prokurator Bartłomiej Urban odczytując akt oskrażenia.

Według prokuratora, oskarżony godził się z tym, że dziewczynka może umrzeć. Matka dziewczynki miała być świadkiem tragicznych wydarzeń i nic nie zrobiła, dlatego także jest oskarżona o zabójstwo. Oboje oskarżonym grozi dożywocie.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl