Członek partii Razem, kandydatem społeczników na prezydenta Poznania

Łukasz Garczewski, członek Partii Razem, został oficjalnym kandydatem komitetu Społeczny Poznań na prezydenta Poznania.

Od dłuższego czasu spekulowano, że to Tomasz Hejna założyciel Facebookowego profilu Gemela Poznańska, który walczy z nielegalną reklamą, będzie kandydatem na komitetu Społeczny Poznań na prezydenta. W niedzielę podczas specjalnej konferencji okazało się, że jest jednak inaczej.

Łukasz Garczewski ubiegła się będzie o stanowisko prezydenta Poznania/ fot. wpoznaniu.pl

O stanowisko szefa miasta z ramienia komitetu społeczników ubiegał się będzie Łukasz Garczewski.

– Startujemy w wyborach jako KWW Społeczny Poznań, bo mamy dość miasta, które stało się firmą. Ta firma “Jaśkowiak i spółka” jest kiepsko zarządzana, zadłużona i bardziej dba o zysk spółek, niż o dobrostan mieszkańców. Miasto jest miejscem dla ludzi i musi być zarządzane tak, aby ludziom żyło się w nim dobrze, a nie przestrzenią, w której mieszkańcy są na szarym końcu kolejki do Prezydenta – mówił Łukasz Garczewski, kandydat na Prezydenta Miasta Poznania.

Łukasz Garczewski ma 39 lat. Jest poznaniakiem i społecznikiem. Zawodowo zajmuje się budowaniem oprogramowania, zarządzaniem projektami i komunikacją, usprawnianiem procesów w organizacjach. Łukasz Garczewski od 5 lat pełni funkcję radnego osiedla Rataje. Działa społecznie w poznańskich i ogólnopolskich organizacjach pozarządowych, m.in: Fundacja Tech To The Rescue, jako dyrektor ds. rozwoju produktu (CPO), Stowarzyszenie Wikimedia Polska, Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Narodowego w Poznaniu. Należał także do Komisji Dialogu Obywatelskiego, w przeszłości był też jednym z organizatorów festiwalu Pyrkon.

Podczas spotkanie z dziennikarzami komitet zaprezentował także swoje jedynki na radnych z poszczególnych list. W zbilżających się wyborach samorządowych w ramach komitetu Społeczny Poznań
wystartują:
W okręgu 6 – Tomasz Hejna
W okręgu 5 – Włodzimierz Nowak
W okręgu 4 – Łukasz Garczewski
W okręgu 3 – Aneta Mikołajczyk
W okręgu 2 – Michał Kucharski
W okręgu 1 – Anna Pieciul

Komitet Społeczny Poznań zaprezentował także swoje jedynki na radnych/ fot. wpoznaniu.pl

czytaj także: Jedyna kandydatka na prezydenta Poznania. Nowa Lewica przedstawiła nazwisko

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl