Ćwierć miliona złotych zebrali między innymi dzięki pojedynkowi w ringu

Fundacja In_Spire zebrała ponad ćwierć miliona złotych na zakup nowoczesnej bieżni antygrawitacyjnej, która pomoże mieszkańcom Poznania i Wielkopolski walczyć o sprawność i zdrowie. Bieżnia trafi do Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego i Rehabilitacji Medycznej przy ul. Mogileńskiej w Poznaniu.

Zbiórka prowadzona przez Fundację Grupy MTP In_Spire pod hasłem „#Dla_Mogileńskiej” rozpoczęła się w maju tego roku.  Była ona możliwa dzięki pieniądzom zzebranym podczas trzech ważnych wydarzeń – 50. Gali Biznes Boxing Polska z udziałem Prezydenta Jacka Jaśkowiaka, Pikniku Charytatywnego Positive Ways na Placu Powszechnej Wystawy Krajowej oraz Gali Jubileuszowej Wielkopolskiego Klubu Kapitału.

Sprzęt dla zdrowia i sprawności poznaniaków

Ponad ćwierć miliona złotych, jakie Fundacja In_Spire przekaże na konto Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego i Rehabilitacji Medycznej przy ul. Mogileńskiej w Poznaniu, zostanie przeznaczone na zakup nowoczesnej bieżni antygrawitacyjnej.

– Ten wysoko wyspecjalizowany sprzęt zapewnia bezpieczną i bezbolesną terapię pacjenta, którą można rozpocząć natychmiast po zabiegach, przebytych urazach i złamaniach. System odciąża pacjenta w trakcie wykonywania ćwiczeń o 80% jego własnego ciężaru. Bieżnia zalecana jest szczególnie dla osób po urazach kończyn dolnych, a także dla seniorów – informuje Iwona Kasprzak, prezes zarządu Fundacji In_Spire.

Dzięki akcji „#Dla_Mogileńskiej” poznaniacy będą po raz pierwszy mogli skorzystać z takiego sprzętu w ośrodku publicznej służby zdrowia w Poznaniu.

Czytaj także: Dentysta na NFZ w Poznaniu. Dane na 6.12.2023. Sprawdź

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl