Co w weekend?

Najciekawsze wydarzenia weekendu prezentujemy w krótkim podsumowaniu. 

SOBOTA

Świąteczna Parada w Betlejem Poznańskim 

Spod Ratusza na Starym Rynku ruszy radosny, świąteczny orszak wraz z Reniferem Rudolfem i Elfami. Nie zabraknie również srebrzystego Aniołka, świątecznej wróżki Dzwoneczka oraz tańczącej choinki – Gracjanny. Po zakończeniu parady na dzieci czeka niespodzianka – na tarasie budynku Arkadii na Placu Wolności odbędzie się bożonarodzeniowy spektakl „Opowieść Mikołaja o zapomnianych zabawkach”.

Godz. 17:00, Ratusz na Starym Rynku, wstęp wolny

Rosalie. & Poznan Jazz Philharmonic Orchestra

Twórczość Rosalie. to efekt jej własnych muzycznych poszukiwań́ w odpowiedzi na coraz bardziej popularne trendy we współczesnej muzyce r&b, czerpiącej z klasycznego hip-hopu i nowej elektroniki. Utwory wokalistki w połączeniu z szesnastoosobowym składem jazzowej orkiestry zyskają nowe, zaskakujące oblicze.

Godz. 20:00, Tama, ul. Niezłomnych 2,

Bilety: 35-45 zł.

Cohen i Kobiety – koncert

Utwory Leonarda Cohena w tłumaczeniu Macieja Zembatego zostały zinterpretowane na nowo przez czołowe polskie wokalistki, reprezentujące różne style i pokolenia. Na jednej scenie wystąpią: Urszula Dudziak, Grażyna Łobaszewska, Natalia Kukulska, Anita Lipnicka, Julia Pietrucha, Matylda Damięcka, Barbara Wrońska oraz Daria Zawiałow. Za oprawę muzyczną i aranżację koncertu odpowiada producent muzyczny, kompozytor i muzyk – Leszek Biolik.

Godz. 19:00, MTP Sala Ziemi, ul. Głogowska 14,

Bilety: 89-249 zł.

 

NIEDZIELA

Świąteczna Bimba 2018

Grudniowy weekend to kolejna okazja do przejechania się legendarnym tramwajem 102Na, znanym jako Świąteczna Bimba. Za jej sterami usiądzie Gwiazdor w zielonym płaszczu, a na pokładzie na dzieci czekać będą liczne konkursy. Pasażerom towarzyszyć będą także kolędnicy z Zespołu Tańca Ludowego „Poznań” AWF, którzy swoimi kolorowymi strojami, grą na instrumentach i donośnym śpiewem zachęcą do celebrowania nadchodzących świąt.

Koty i herbata w Palmiarni

Klub Felis Posnania zaprasza na pokaz najpiękniejszych kotów rasowych. Wystąpią między innymi laureaci czwartego miejsca na wystawie Grand Prix 2018 w Kijowie. Również w niedzielę w Palmiarni będzie można wziąć udział w dniu Herbaty i Ceramiki „Czarka” współorganizowanym z Fundacją Trzy Mosty. W programie: wystawa fotografii, warsztaty, wykłady, degustacja, kiermasz.

Godz. 10:00, Palmiarnia Poznańska, ul. Matejki 18,

Oba wydarzenia w cenie biletów wstępu do Palmiarni: normalny: 10 zł, ulgowy: 7 zł.

Świąteczny pokaz specjalny w Kinie Muza – Holiday

W repertuarze świątecznym, które na ten dzień przygotowało Kino Muza, znajduje się filmowy klasyk – „Holiday” (reż. Nancy Meyers, 2006 r.). W rolach głównych Kate Winslet, Jude Law, Cameron Diaz oraz Jack Black.

Godz. 16:00, Kino Muza, ul. Matalarska 8,

Bilety: 12-18 zł.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl