Niektóre atrakcje będą darmowe, inne za symboliczną opłatę, inne biletowane, ale przede wszystkim będzie ich sporo. Warsztaty robotyki klocków LEGO, koncerty, targi kosmetyków naturalnych. Sporo będzie się działo.
SOBOTA 22.10
Warsztaty robotyki LEGO
Dzięki warsztatom dzieci zapoznają się z podstawami robotyki. Zbudują oraz zaprogamują własne urządzenia w oparciu o zestaw klocków Lego. Podczas wydarzenia najmłodsi poznają również najciekawsze miejsca w Centrum Szyfrów Enigma nawiązujące do zagadnień cyfrowego rozwoju świata. Dowiedzą się, czy roboty mogą być artystami oraz jak należy właściwie chronić nasze dane na co dzień. Warsztaty prowadzone będą w języku polskim oraz ukraińskim i są przeznaczone dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat.
Centrum Szyfrów Enigma, ul. Święty Marcin 78
Godz. 11:00 (sobota i niedziela)
Na wydarzenie obowiązują zapisy pod adresem: wydarzenia@csenigma.pl
Więcej informacji na stronie wydarzenia.
Koncert Grubsona
Występ artysty odbywa się w ramach klubowej trasy koncertowej promującej jego ostatni album „Akustycznie (nie)Zupełnie”. Będzie to okazja, żeby usłyszeć piosenki z najnowszej płyty, a także spotkać się z muzykiem. Wszystkie koncerty podczas jego trasy to nowe aranżacje, wyjątkowa oprawa wizualna, a jednocześnie swoisty, intymny powrót do korzeni, celebrujący początki kariery tego wielokrotnie nagradzanego artysty.
Tama, ul. Niezłomnych 2
Godz. 20:00
Bilety: od 89 zł
Więcej informacji na stronie wydarzenia.
Panie na Browarze
Wydarzenie to promuje profilaktykę oraz zdrowy styl życia kobiet. Podczas jego trwania poznanianki będą mogły sprawdzić skład swojego ciała, skorzystać z bezpłatnego badania stóp oraz otrzymać vouchery na diagnostykę, taką jak: oznaczenie poziomu hemoglobiny glikowanej (profilaktyka cukrzycy), oznaczenie poziomu TSH i anty-TPO (profilaktyka chorób tarczycy), markery nowotworów kobiecych. Dodatkowo w Starym Browarze odbędą się konsultacje zdrowotne.
Stary Browar, ul. Półwiejska 42
Godz. 10:00
Wstęp wolny
Więcej informacji na stronie wydarzenia.
Ekocuda
Ekocuda to dwudniowe targi, na których swoje produkty zaprezentują głównie polscy producenci kosmetyków naturalnych i organicznych. Uczestnicy będą mieli również okazję zapoznać się z zagranicznymi markami dostępnymi na rodzimym rynku. To szansa, by poznać produkty inspirowane naturą oraz zawierające ekologiczne składniki.
ul. Zwierzyniecka 3
Godz. 11:00
Wstęp wolny
Więcej informacji na stronie wydarzenia.
Poranek literacki z Doktorem Borsukiem
Podczas literackiego poranka uczestnicy będą mogli zapoznać się z treścią książki „Recepta na szczęście” Małgorzaty Korbiel. Przedstawia ona historię Borsuka, który stał się doktorem, by leczyć dusze i serca swoich pacjentów. Niektórzy z bohaterów odkryją, że ich szczęście nie może być uzależnione od opinii innych, jak również wielu z nich przekona się, że dzieląc się radością z innymi, tak naprawdę mogą ją mnożyć.
osiedle Przyjaźni 125 c
Godz. 11:00
Bilety: 25 zł (dziecko z rodzicem, każda kolejna osoba 10 zł)
Więcej informacji na stronie wydarzenia
Czytaty 6 zmysłów: Mózg
W sobotę odbędzie się ostatnie wydarzenie z serii Czytaty 6 zmysłów. Podczas finałowego spotkania nastąpi podsumowanie całego cyklu. Uczestnicy również zadadzą sobie pytanie, jak to się dzieje, że odbierają świat różnymi zmysłami. Dodatkowo badacze Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza opowiedzą o tajemnicach działania mózgu oraz o tym, czy każdy może być naukowcem.
Biblioteka Raczyńskich, Sala 5, pl. Wolności 19
Godz. 12:00
Wstęp wolny
Więcej informacji na stronie.
Występ zwycięzcy 16. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego
W sobotę odbędzie się 499. Koncert Poznański, na którym wystąpi laureat I nagrody 16. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego. W programie wydarzenia planowane są: koncert skrzypcowy fis-moll op. 14 lub koncert skrzypcowy d-moll op. 22 Henryka Wieniawskiego i Symfonie c-moll op. 60 Franza Xavera Scharwenki.
Aula Uniwersytecka, ul. Wieniawskiego 1
Godz. 18:00
Bilety: 20 zł
Więcej informacji na stronie.
Granice
Wystawa będzie podsumowaniem rozważań artystów, którzy przyjęli zaproszenie i zechcieli swoją twórczością opisać pojęcie „Granice”. Podczas wernisażu uczestnicy będą mogli podziwiać prace artystów z Litwy, Ukrainy, Polski i Niemiec wypowiadających się za pomocą fotografii, rzeźby, grafiki artystycznej, video, instalacji łączących różne pola sztuk wizualnych.
Jeżyckie Centrum Kultury, ul. Jackowskiego 5-7
Wstęp wolny
Więcej informacji na stronie wydarzenia.
NIEDZIELA 23.10
Otwarcie Alei Praw Kobiet
Na początku uczestnicy i uczestniczki przejdą w rytm muzyki i kroków poloneza od przystanku Jasna Rola do Błażeja. Po przybyciu na miejsce odbędzie się festyn z okazji otwarcia alei. W czasie trwania wydarzenia przewidziane są także atrakcje dla najmłodszych. Następnie od godziny 15:00 odbędzie się koncert poznańskiego zespołu Shyness. Po występie nastąpi symboliczne przesunięcie barykad, a tym samym, oficjalne otwarcie drogi.
Aleja Praw Kobiet
Godz. 14:00
Wstęp darmowy
Więcej informacji na stronie wydarzenia.
Slam poetycki
Podczas niedzielnego wieczoru w Domu Tramwajarza odbędzie się slam poetycki, w trakcie którego uczestnicy zaprezentują swoje popisowe teksty i zawalczą o tytuł najlepszego twórcy. Podczas rywalizacji to publiczność zadecyduje, kto tym razem zwycięży i odbierze nagrodę. Wydarzenie poprowadzi Maciej Mikulewicz.
Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/22
Godz. 19:00
Wstęp bezpłatny
Więcej informacji na stronie wydarzenia.
Koncert Czerwone Gitary
Platynowy koncert grupy Czerwone Gitary odbędzie się w niedzielę w Centrum Kongresowo – Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego. Zespół to jedna z formacji rockowych utworzona w Polsce, znana z utworów takich jak: „Nie zadzieraj nosa”, „Takie ładne oczy” i „Matura”. W zeszłym roku mężczyźni obchodzili 55-lecie istnienia zespołu.
Centrum Kongresowo – Dydaktyczne Uniwersytetu Medycznego, ul. Przybyszewskiego 37
Godz. 16:00
Bilety: od 80 zł
Więcej informacji na stronie wydarzenia.
Skok w bok
Spektakl przedstawia historię dwóch par z długoletnim stażem planujących kolejne wspólne wakacje. Przez monotonię związaną z tymi samymi rzeczami: willą, atrakcjami oraz partnerkami, mężczyźni postanawiają uatrakcyjnić sobie letni wypoczynek i namówić żony do spędzenia wakacji oddzielnie. Pomimo wcześniejszych obaw okazuje się, że pań wcale nie trzeba do tego pomysłu przekonywać. Przedstawienie ukaże, jak pary postanowią spędzić swój urlop. Komedia „Skok w bok”, autorstwa Donalda Churchilla i Petera Yeldhama, wystawiana była londyńskim West Endzie, jak również we Francji, w Niemczech oraz w RPA. Tym razem w Poznaniu ukaże się spektakl w reżyserii Andrzeja Rozhina.
Teatr Apollo, ul. Ratajczaka 18
Godz. 15:30, 19:00
Bilety: od 129 zł
Więcej informacji na stronie wydarzenia.
„Wiele / Niewiele. Dwie drogi myślenia w projektowaniu graficznym”
W niedzielę odbędzie się pierwsze oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Wiele / Niewiele. Dwie drogi myślenia w projektowaniu graficznym”. Założeniem wystawy obiektów z kolekcji Galerii Plakatu i Designu Muzeum Narodowego w Poznaniu jest porównanie przeciwstawnych kompozycji opartych na celowym zagęszczeniu detalu z tymi o minimalistycznym charakterze. Tendencja do całkowitego wypełniania pola powierzchni przedmiotu mnogością motywów ornamentalnych to pojęcie horror vacui, które silnie kontrastuje z amor vacui, czyli operowanie dużymi, płaskimi powierzchniami bez ornamentu.
Muzeum Sztuk Użytkowych w Zamku Królewskim w Poznaniu, ul. Góra Przemysła 1
Godz. 13:30
Bilety: od 5 zł
Więcej informacji na stronie.