Co w weekend w Poznaniu? Kabarety, koncerty, potańcówki i food trucki

W Poznaniu nie można się nudzić. Żadni rozrywek znajdą tu coś dla siebie, niezależnie od wieku. Polecamy spektakle teatralne dla dzieci i dorosłych. A także, m.in. koncerty gwiazd i potańcówka dla seniorów.

Piątek, 8 września

08:30II Ogólnopolska Konferencja Reportażu Dźwiękowego „Audionomia 2023” CK Zamek. W trakcie trzech dni uczestnicy wspólnie wysłuchają 10 finałowych audycji konkursu „Audionomia Awards”. Odbędą się także wykłady, których tematy będą dotyczyć różnych aspektów opowieści audio. Wstęp bezpłatny.

18:00 – W CK Zamek odbędzie się wernisaż wystawy „Obok i w. O peryferiach Poznania„. Ponad 100 historycznych fotografii pokazujących nie tylko architekturę, ale także życie mieszkańców
obrzeży stolicy Wielkopolski.

18:00 – w MK Bowling Poznań przy ul. Święty Marcin 24 (Galeria MM) na scenie wystąpi Tede. Polski raper, autor tekstów i producent muzyczny. Jego albumy rozeszły się w ponad 300 tys. egzemplarzy w Polsce, zaś sam artysta został pięć razy nominowany do nagrody Fryderyka. Bilety w cenie 69 zł (III pula).

18:00 – na poznańskiej Malcie przy Termach Maltańskich do swojego namiotu zaprasza Cyrk Fantazja. W tegorocznym, zupełnie nowym programie zobaczycie m.in. gimnastykę napowietrzną na szarfach i trapezie, podniebne akrobacje na linie pionowej, hula-hop czy magiczne transformacje – quick change. Bilety od 27 zł.

20:00 – w Akademickim Centrum Kultury TROPS przy ul. Świętego Rocha 9, ze swoim stand-upem pt. Żółć wystąpi Mieszko Minkiewicz. To stand-uper, polonista, majster słowa. Na koncie ma pięć programów standupowych. Występował w Comedy Central, roastował Pudziana, prowadzi też podcast popkulturalny. Bilety w cenie 50 zł.

20:00 – poetycki open mic z pejzażami dźwiękowymi na scenie Jeff Gburek i Przyjaciele. Dom Tramwajarza, Pan Gar, ul. Słowackiego 19/21. Jeff Gburek jest gitarzystą, kompozytorem, improwizatorem i artystą dźwiękowym, pracującym z gitarami, kamieniami i innymi znalezionymi przedmiotami, fonografią, elektroniką, samplowaniem i cyfrową manipulacją. Bilety w cenie 30 zł.

Sobota, 9 września

10:00 – w Teatrze Animacji przy ul. Św. Marcin 80/82 odbędzie się premiera spektaklu „Domki”. Poprzez wspólne działanie twórcy chcą dowiedzieć się od dzieci, jak buduje się relacje, czym są więzi, co łączy nas i naszych sąsiadów i jak to, gdzie mieszkamy wpływa na nasze bycie razem. Warsztat poprowadzą aktorki, tancerz i tancerka związani ze sztuką dla bardzo małych dzieci. Wstęp płatny.

12:00 – Nadjeżdża Wiela Szama, czyli największy zlot food trucków. Ponad 30 mobilnych restauracji zaparkuje przed Enea Stadionem przy ul. Bułgarskiej. Pojawi się jak zawsze mnóstwo pysznego jedzenia. Restauracje na kółkach przyjadą z wielu miast Polski, aby zaserwować swoje specjały. Impreza potrwa do niedzieli do godziny 20.00.

Wielka Szama w Poznaniu (fot. Łukasz Gdak)

17:30„Telewizja kłamie” – spektakl komediowy Kino Teatr Apollo, ul. Franciszka Ratajczaka 18. Cała prawda o kłamstwach telewizji w doborowej obsadzie: Tamara Arciuch jako Ania Lawendowska, Adam Fidusiewicz jako Krzysztof Wybisz, Bartek Kasprzykowski jako Maciej Dobor, Bartosz Opania jako ojciec Tadeusz. Bilety od 130 zł.

17:30Kabaret Hrabi z programem „Gdy powiesz: TAK” wystąpi w Auli Artis (Collegium Da Vinci) przy ul. Kutrzeby 10. Kabaret powstały pod koniec 2002 z inicjatywy Dariusza Kamysa i Joanny Kołaczkowskiej, aktorów kabaretu Potem. Skład uzupełnili Łukasz Pietsch i Krzysztof Szubzda, którego miejsce w 2003 zajął Tomasz Majer. Bilety w cenie od 130 zł.

19:00 – spektakl „Nigdy śniący” Studia Osobowości Teatru Porywacze Ciał, zagrany zostanie w Teatrze Ósmego Dnia ul. Franciszka Ratajczaka 44. „Nigdy śniący” to spektakl dyplomowy Studia Osobowości Teatru Porywacze Ciał z Poznania. Reżyserką i autorką scenariusza jest Katarzyna Pawłowska. Poznamy w nim historie nie tylko fikcyjnych postaci, ale także samych uczestników Studia.

Niedziela, 10 września

11:00 – nad Jeziorem Rusałka wystawiony zostanie spektakl dla dzieci „Szałaputki”. Przedstawienie teatru Marioli i Marcina Ryl-Krystianowskich to pełen humoru spektakl dla najmłodszych widzów z wartką, czasami wręcz dramatyczną akcją. Bajka opowiada o przygodach nie do końca rozsądnych kurczaków, które niepomne przestróg swojej mamy narażają się na niebezpieczeństwa.

14:00przechadzki z przewodnikiem po fyrtlu Garbary – Szlakiem świątyń wokół Garbar. Start: Galeria w Bramie, ul. Garbary 47. Uczestnicy mogą liczyć na atrakcje miastoznawcze, upominki oraz słodki poczęstunek w miłej restauracji. Udział w spacerach jest darmowy i nie obowiązują zapisy.

16:00 – w Sali Amarantowej Domu Tramwajarza przy ul. Słowackiego 19/21 odbędzie się potańcówka dla
Seniorów
. Rozbrzmiewać będą największe przeboje. Od Ala Bano i Rominy Power po Zbigniewa Wodeckiego! To będzie dancing w starym, dobrym stylu. Wstęp bezpłatny.

19:00 – w Klubie Pod Minogą przy ul. Nowowiejskiego 8 wystąpi Janek Traczyk. To będzie wieczór najbardziej poruszających piosenek artysty, granych przy kompletnie zgaszonym świetle. To czas, gdy pozostałe zmysły, prócz słuchu, zostają wyłączone, to niespełna godzinna, muzyczna podróż, podczas której słuchacz może totalnie i bez skrępowania odpłynąć w inny świat. Bilety w cenie 90 zł.

20:00 – koncert Ani Dąbrowskiej podczas Festiwalu Literackiego Strzeszyn, ul. Krajenecka. Finał Festiwalu Literackiego Strzeszyn zbliża się wielkimi krokami, a z nim wyjątkowy występ ikony polskiego popu. Anna Dąbrowska wystąpi nad Jeziorem Streszyńskim. Jej albumy znalazły ponad 500 tys. nabywców, co jest dowodem na jej fenomenalny wpływ na kształt polskiej muzyki.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl