Co w weekend w Poznaniu?

Od dzisiaj w Poznaniu znów panuje ciepła atmosfera, a mieszkańcy z uśmiechem na twarzach wychodzą na ulice, gotowi na przyjemne spędzenie czasu. Miasto przygotowało różnorodne atrakcje od darmowych po płatne, z myślą o wszystkich mieszkańcach stolicy Wielkopolski. Niezależnie od gustu czy zainteresowań, każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Piątek 15.03

godz. 11.30 – w Teatrze Animacji przy ul. Świety Marcin 80/82 odbędzie sie spektakl pt. ,,Baśń o trzech konikach”. To spektakl dla najmłodszych, oparty na motywach ludowych, który przypomina widowni o ważności bycia sobą oraz o tym, że dobro zawsze wraca. Baśń jest wspaniale ilustrowana przez muzykę Kapeli ze Wsi Warszawa. Bilety od 50 złotych.

godz. 19.00 – w Teatrze Polskim, przy ul. 27 Grudnia 8/10 odbędzie się spektakl pt. „Śnieżka nie chce spać”. Widowisko ukazuje historię nastolatki, która przechodzi przez proces odłączania się od swojego dziecięcego „ja”. W tej podróży musi doświadczyć cierpień i pokonać ograniczenia, aby w pełni zrozumieć siebie. Bilety od 60 do 100 zł.

godz. 20.00 – w Blue Note Poznań przy ul. Kościuszki 79 odbędzie się koncert zespołu Laboratorium. To polska legenda jazz-rocka, która narodziła się w 1970 roku. Już od pierwszych dni grupa zyskiwała uznanie na festiwalach oraz w konkursach, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Ich występy wciąż przyciągają tłumy. Bilety w cenie od 109 zł.

godz. 20.00 – w Centrum Kultury Zamek przy ul. Św. Marcin 80/82 odbędzie się koncert jazzowy. Zagrają Ilona Damięcka Trio i Mateusz Smoczyński w ramach cyklu JazZamek. Koncert promuje najnowszą płytę autorki „Hope”. Przepełniona jest ona minimalizmem i subtelnym ciepłym brzmieniem kontrabasu, skrzypiec i fortepianu. Bilety w cenie 40 i 50 zł.

fot. Łukasz Gdak

Sobota 16.03 

godz. 10.00-18.00 – na teren MTP/pawilon 1/ przy ul. Głogowskiej 26 zaprasza Centrum Nauki Wyobraźnia. To największa interaktywna wystawa w Polsce, obejmująca ponad 100 eksponatów z dziedziny optyki i trzy ścieżki zwiedzania wraz z warsztatami. Bilety od 30 zł.

godz. 10.00–18.00 –  na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w pawilonie nr 5 przy ul. Głogowskiej 26 w sobotę i niedzielę będzie można obejrzeć ogromne makiety z klocków, strefa  wspólnego budowania, spotkania z finalistami Lego Masters, warsztaty, konkursy – to tylko niektóre z atrakcji Festiwalu Klocków. Bilety od 40 zł.

godz. 12.00-22.00 – to niezwykłe wydarzenie, zadzieje się w klimatycznych wnętrzach Concordii Design przy ul. Zwierzynieckiej 3. Feta. Festiwal Piwa, Wina i Sera po raz pierwszy zagości w Poznaniu. Kilkudziesięciu wspaniałych wystawców, mnóstwo pysznych produktów i oczywiście wspólne robienie smakowitego festiwalowego sera! Festiwal zaprasza również w niedzielę od godz. 12 do 20.

godz. 15.00 – w Teatrze Muzycznym przy ul. Niezłomnych 1e odbędzie się spektakl pt.„Zakonnica w przebraniu”. W widowisku śledzimy historię Deloris Van Cartier, piosenkarki, która po świadectwie morderstwa ukrywa się w klasztorze. Tam zaczyna nowe życie jako zakonnica, dołączając do zakonnego chóru pod okiem surowej przełożonej. Bilety od 55 zł.

godz. 18.00 –  w CK ZAMEK przy ul. Św. Marcin 80/82 odbędzie się koncert „Skowroneczki i przyjaciele”. podczas niego zaprezentują się zamkowe chóry dziewczęce Małe Skowronki i Skowroneczki oraz Chór ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Poznaniu. Wystąpią z lekkim, radosnym repertuarem, a poprowadzi je dyrygentka Julia Łynsza. Bilety w cenie 40 zł.

Zdjęcie poglądowe/ fot. źródło: materiały prasowe Teatr Wielki w Poznaniu

Niedziela 17.03

godz. 10.00- 16.00 – na terenie MTP przy ul. Głogowskiej 14 lokalni deweloperzy, firmy budowlane, architekci, firmy z branży wykończeniowej, producenci i dystrybutorzy sprzętu oraz materiałów budowlanych zaprezentują ofertę na Targach Mieszkań i Domów. Wydarzenie trwać będzie od soboty do niedzieli. Po wcześniejszym zarejestrowaniu bilety bezpłatne.

godz. 12.00 – w Muzeum Sztuk Użytkowych, przy ul. Góra Przemysła 1 odbędzie się Oprowadzanie po wystawie pt. „Nie zmarnujcie niepodległości”. Wystawa ukazuje zbiór sreber przekazanych przez poprzedników w dzień przed wybuchem II wojny światowej. Historycznym tłem są słowa „Nie zmarnujcie Niepodległości. Dla niej wszystko”. Bilety w cenie 5 i 7 zł.

godz. 11.00 – w Muzeum Archeologiczne przy ul. Wodnej 27 odbędzie się spektakl dla dzieci pt. „Słoń Trąbibombi”. Widowisko skierowane jest dla dzieci od 1 do 5 lat. Przedstawia słonia, który przypatruje się napotkanym na swojej drodze zwierzętom. Chce zprosić je do wspólnych przygód. Spektakl inspirowany jest wierszami Jana Brzechwy. Bilety od 35 zł.

godz. 13.30 – w CK ZAMEK przy ul. Św. Marcin 80/82 odbędzie się pokaz filmu „Tintoretto. Wenecki buntownik” (reż. G.D. Romano). Cykl „Wystawa na ekranie” to propozycja nie do odrzucenia dla miłośników(-czek) sztuki dawnej: tym razem odkrywanie renesansowej Wenecji, zachowanej na obrazach prekursora włoskiego baroku. Bilety w cenie 27 i 30 zł. 

Czytaj także: Polskie i zagraniczne nieruchomości już w ten weekend na MTP

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl