Co w weekend w Poznaniu? Koncerty, spektakle i nie tylko

Co się dzieje w pierwszy weekend września? Dla wielu osób wraz z końcem sierpnia, kończą się wakacje, a wraz z nimi – atrakcje w plenerze. Do astronomicznej jesieni jednak jeszcze trochę, dlatego warto sprawdzić, jakie atrakcje czekają na mieszkańców w Poznania od 1 do 3 września. Przedstawiamy najciekawsze propozycje, zarówno te darmowe, jak i płatne.

Piątek – 1 września

godz. 12 – Świnka Peppa i George zapraszają do King Cross Marcelin (ul. Bukowska 156) na wspólny powrót do szkoły. W programie pamiątkowe zdjęcia, kolorowy plac zabaw, malowanie buziek, konkursy, gry i zabawy z nagrodami. Wydarzenie jest darmowe i potrwa do 2.09., do godz. 18:00.

godz. 17 – w Parku Cytadela rozpocznie się dwudniowy festiwal Santander Letnie Brzmienia. W piątek wystąpią m.in.: Mrozu, Kacperczyk, The Dumplings, WaluśKraksaKryzys, Natalia Szroeder. W sobotę m.in. Projekt Specjalny BABIE LATO, Zalewski śpiewa Niemena, Vito Bambino, Nosowska, Daria ze Śląska. Bilety w cenie 169 zł (jednodniowy) i 299 zł (karnet dwudniowy).

godz. 18 w Teatrze Nowym przy ul. gen. Jana H. Dąbrowskiego 5 wystawiony zostanie spektakl pt. „Alte Hajm / Stary Dom” (z napisami w języku angielskim). Dom staje się symbolem postpamięci. Niewypowiedzianego, ale przekazywanego przez pokolenia cierpienia, traumy i wyrzutów sumienia. Wstęp biletowany. Bilety w kasach teatru.

godz. 19.30 – w klubie Blue Note przy ul. Kościuszki 79 wystąpi Paulina Przybysz w ramach trasy pt. „Wracając”. Zaśpiewa o równowadze, o oswajaniu smutku i cienia, o tęsknocie za naturą, o końcu świata, burdelu w polityce. O wewnętrznych cichych rewolucjach, subtelnościach w relacjach i z pewnością o miłości. Bilety w cenie od 79 zł dostępne on-line.

Za darmo

godz. 20.30 – na terenie przy Szkole Podstawowej nr 61 im. Komisji Edukacji Narodowej przy ul. Szczepankowo 72a odbędą się pokazy kina plenerowego. W piątek pokaz filmu pt. „Wystrzałowe wesele” w reż. Jasona Moore’a. Projekcje filmu pełnometrażowego poprzedzi pokaz filmu krótkometrażowego w ramach Festiwalu Filmowego On Art. Udział darmowy.

godz. 21 w klubie Rewiry przy ul. Niepodległości 8A odbędzie się Impreza Szagarty: Gu-Tang Clan, Tope i DJ Kangur. Po długiej przerwie Szpagarty wracają. Tym razem pochylają się nad łódzką sceną. Połączenie malowania graffiti na żywo z muzyką. Wystąpi Kangur, wraz z gośćmi. Funk, hip-hop bboye, live act. Wstęp darmowy.

godz. 22 – na Międzynarodowych Targach Poznańskich przy ul. Głogowskiej 14 odbędzie się nocny bieg. Wydarzenie towarzyszące imprezie Enea IRONMAN 70.3 Poznań oraz 5150 Poznań. Poza formułą i rozgrzewką przed traithlonowymi zmaganiami, bieg też zwraca uwagę na bardzo ważny problem, jakim jest fakt, że 1,3 mld ludzi na świecie żyje dzisiaj bez dostępu do prądu.

Sobota – 2 września

godz. 11 – 18:30 – Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie (gmina Komorniki) organizuje w godzinach bezpłatny festyn dla dzieci na zakończenie wakacji pt. „Na ludowo, dla dzieci”. Wśród wielu atrakcji będzie można zobaczyć występy ludowych zespołów dziecięcych i młodzieżowych takich jak: „Łaniki”, „Wielkopolanie”, „Poligrodzianie”. Oprócz tego odbędzie się spektakl teatralno-muzyczny pt. Namiot muzyki i opowieści w wykonaniu Kompanii Artystycznej „Mozaika”. Dodatkowymi atrakcjami będą pokazy wyrobu tradycyjnych zabawek oraz nieodzowna karuzela i kolejka.

godz. 12 – na Międzynarodowych Targach Poznańskich przy ul. Głogowskiej 14 odbędzie się IRONMAN Kids Run. Dzień przed imprezą Enea IRONMAN 70.3 Poznań i 5150 Poznań odbędą się zawody dla dzieci. Zmagać się będą najmłodsi na dystansach od 200 do 2300 metrów, a mogą w nich uczestniczyć dzieci w wieku od 3 do 15 lat.

godz. 13 – nad Jeziorem Rusałka przy ul. Golęcińskiej 27 odbędzie się spektakl dla dzieci pt. „Gdzie są koziołki?”. Dora Dynks oraz Waldemar Wihajster, czyli postrzelona para detektywów, otrzymują nowe zlecenie. Tym razem ktoś uprowadził z poznańskiego ratusza słynne koziołki! Rekomendowany wiek widzów – od 4 roku życia. Wstęp darmowy.

Wieczorne koncerty

godz. 20 – w klubie Pod Minogą przy ul. Nowowiejskiego 8 odbędzie się koncert zespołu The Legacy – Tribute To Iron Maiden. To jedyny polski tribute band, który hołduje twórczości brytyjskiej legendy heavy metalu, grupie Iron Maiden! Pełne energii widowisko, soczyste riffy i heavy metalowe hymny, czyli przekrój utworów z całej dyskografii „żelaznej dziewicy”. Bilety w cenie 89 zł.

godz. 20 – w Domu Tramwajarza / Pan Gar przy ul. Słowackiego 19/21 odbędzie się koncert z cyklu Młoda Scena 2.0 – Samo Gęste. To projekt muzyczny który bawi się utartymi muzyczne schematami. Grupa zrodziła się z żartu o twórczości Franka Kimono. Ich utwory, będące miksturą funku i rocka, dosłownie wstrząsają słuchaczami. Wstęp darmowy.

godz. 20 – w klubie Rewiry przy ul. Niepodległości 8A odbędzie się impreza That (G)OLD House – Wookie & BASE. Początek września, czyli back to the (old) school! Wookie & BASE to legendy poznańskiej sceny klubowej. Zagrają w rytm house’owej selekcji. To będzie podróż w czasie, które potrwa całą noc. Wstęp darmowy.

godz. 20 – na Nocnym Targu Towarzyskim przy ul. Kolejowej 23 odbędzie się koncert bryski. Mało kto wie, jak wygląda naprawdę, ale wiele osób słyszało jej utwory. Zadebiutowała w połowie roku 2021 i od tego czasu może pochwalić się większą ilością premier niż niejeden artysta. Wejście o godz. 19, start o godz. 20. Bilety w cenie 110 zł. Wstęp dla dorosłych.

Niedziela – 3 września

godz. 9.30 – na Przystani Kiekrz przy ul. Ks. Nawrota 14 odbędzie się Enea IRONMAN 70.3 Poznań oraz 5150 Poznań. Przystań to miejsce pierwszych zawodów triathlonowych w historii kraju, które odbyły się w 1984 roku. Meta i miasteczko IRONMAN zlokalizowane będą na terenie MTP. Ponownie czołowi trathloniści pojawią się w Poznaniu na tych zawodach.

godz. 10 – 15 w Skoda Autodrom przy ul. Głogowskiej 425 odbędzie się rodzinne spotkanie z okazji Dnia Taksówkarza. Będzie m.in. konkurs o tytuł „Poznańskiego Taksówkarza Roku”. Od godziny 10.00 finaliści 4. edycji konkursu będą zmagać się na torze, prezentując swoje umiejętności z zakresu bezpiecznej jazdy. Od godziny 12.00 rozpoczną się imprezy plenerowe towarzyszące wydarzeniu. Udział darmowy.

godz. 10 – 16 – w Starym Zoo przy ul. Zwierzynieckiej 19 odbędzie się Poznański Targ Dobra 2023. To kolejny rok, kiedy mieszkańcy miasta mogą celebrować Dzień Organizacji Pozarządowych oraz Targi Ekonomii Społecznej. Wydarzenie jest skierowane do aktywistów działających w Poznaniu, ale także dla osób, którym nie są obojętne sprawy miasta. 

Atrakcji nie brakuje

godz. 16.30 – w Auli UAM przy ul. Wieniawskiego 1 odbędzie się koncert Scorpion’s Song Symphonic. Fani w Poznaniu będą mieli możliwość zobaczyć jeszcze raz na żywo perkusistę-legendę. To na dodatek sensacja z muzyką na żywo – jeszcze nigdy nie wykonywano w takiej formie muzyki zespołu Scorpions z orkiestrowym brzmieniem. Bilety w cenie od 119 do 149 zł.

godz. 18.30 – w klubie Tama przy ul. Niezłomnych 2 odbędzie się koncert jubileuszowy zespołu Vader. Na żywo uczestnicy prześledzą całą historię Vader, od demonicznych dźwięków „Decapitated Saints”, po szaleńczą furię „Shock & Awe”. Dodatkowo zagrają Frontside i Dopelord. Bilety w cenie 130 zł.

godz. 19.30 – w Auli UAM przy ul. Wieniawskiego 1 odbędzie się koncert Zespołu Nirvana Symfonicznie. Zespół Nirvana zakończył karierę twórczą w 1994 roku. Projekt Nirvana Symfonicznie po raz pierwszy w historii daje możliwość sprawdzenia, jak brzmiałby zespół w połączeniu z symfonicznymi muzykami. Bilety w cenie od 119 zł do 149 zł.

Czytaj też: Warta Poznań z nowym ośrodkiem: Akademią Warty Poznań

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl