Co w świąteczny weekend w Poznaniu?

Po długim okresie ponurych dni, pogoda w końcu się poprawiła, a miasto ożyło, zwłaszcza że ten weekend przypada w okresie świątecznym. W związku z tym, miasto przygotowało różnorodne atrakcje zarówno te bezpłatne, jak i płatne.

Piątek 29.03

godz. 18.00– w 33 restauracjach w Poznaniu trwa właśnie Restaurant Week. To już kolejna edycja tego festiwalu. Podczas niego w 33 restauracjach uczestnicy mogą wybrać się na 3-daniowy obiad z koktajlem w cenie od 69.99 zł. Posiłki te pokażą gościom najnowsze trendy w gastronomii. To idealna okazja, aby popróbować niebanalnych smaków. Święto trwa do 24 kwietnia.

godz. 20.00 – w Kinie Pałacowym CK ZAMEK przy ul. Św. Marcin 80/82 odbędzie się pokaz „Ostatniego kuszenia Chrystusa” w reż. Martina Scorsese’a. Seans zaplanowany jest w ramach „Kina na Wielki Tydzień”. Są to pokazy w ramach Świąt Wielkanocnych z propozycją innego spojrzenia na kulturę chrześcijańską. Pokaz wyłącznie dla widzów dorosłych. Bilety w cenie 23 i 25 zł. 

CK Zamek (fot. Łukasz Gdak)

Sobota 30.03

godz. 11.00 –  w Muzeum Martyrologii Wielkopolan – Fort VII, przy ul. Polskiej odbędzie się zwiedzanie z przewodnikiem. Podczas wizyty każdy uczestnik będzie miał okazję zgłębić niezwykłą historię i zbadać zakątki tego miejsca. Całość trwa około 2 godzin. Zwiedzanie zalecane jest osobom powyżej 14 roku życia. Bilety w cenie od 3 do 6 zł.

godz. 13.00 – w Muzeum Narodowym w Poznaniu, przy ul. Aleje Marcinkowskiego 9 odbędzie się oprowadzanie po wystawie pt. „Powiadacze”, z tłumaczeniem na polski język migowy. Wernisaż splata sztukę współczesną ze średniowieczną. Przedstawia prace, które łączy dzieła artystek i artystów współczesnych ze średniowiecznymi zabytkami. Bilety od 8 zł.

godz. 13.30 – w Kinie Pałacowym CK ZAMEK przy ul. Św. Marcin 80/82 odbędzie się pokaz „Biała Odwaga” w reż. Marcina Koszałki. To polski film o góralskiej społeczności w czasie II wojny światowej. Obsada aktorska: Filip Pławiak, Sandra Drzymalska, Jakub Gierszał, Julian Świeżewski, a także Adam Woronowicz i Wiktoria Gorodecka. Bilety w cenie 19 i 22 zł. 

Zdjęcie poglądowe/ fot. archiwum

Niedziela 31.03

godz. 8.45 – w Jadłodajni przy ul. Łąkowej 4 odbędzie się Śniadanie Wielkanocne, które może pomieścić nawet 1200 osób. Na tę uroczystość może udać się każdy potrzebujący. Podczas wydarzenia, wszyscy uczestnicy otrzymają smaczny świąteczny posiłek oraz dostaną wcześniej przygotowaną paczkę. W niej ukryte będą produkty żywnościowe. Wydarzenie jest bezpłatne.

Czytaj także: Największe takie targi w Europie Wschodniej. Nadchodzi Poznań Motor Show

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl