Co w ostatni weekend roku w Poznaniu?

Przeglądając plan wydarzeń na zbliżający się weekend przed sylwestrem w Poznaniu, można trafić na różnorodne propozycje zapewniające rozrywkę dla każdego. W ofercie znajdują się bezpłatne atrakcje, koncerty, spektakle, a także wydarzenia zarówno dla najmłodszych, jak i seniorów. Co więcej, dostępne są także propozycje dla tych, którzy planują spędzić sylwestra w sposób wyjątkowy.

Piątek 29.12

godz. 9.30 – w Teatrze Animacji przy ul. Święty Marcin 80/82 odbędzie się spektakl pt. „Przypadek Świętego Mikołaja”. To świąteczny musical dla dzieci. Organizatorzy obiecują, że pełny będzie zwrotów akcji oraz zabawnych nieporozumień. Będzie można zobaczyć tam znanych bohaterów Bożego Narodzenia. Bilety w cenie od 45 do 55 zł.

godz. 17.00 – ze Starego Rynku przed ratuszem ruszy spacer śladami Powstania Wielkopolskiego z przewodnikiem PoPoznaniu.pl. Przewodnik pokaże uczestnikom najważniejsze miejsca związanych z powstaniem. Poruszone zostaną,także mniej znane kwestie związane z powstaniem takie jak zamach na Ratusz czy Sejm Dzielnicowy,. Wstęp wolny, obowiązują wcześniejsze zapisy.

godz. 20.00 – w Auli Artis, przy ul. Kutrzeby 10 odbędzie się koncert pt. „Christmas Jazz”. Zaśpiewa na nim Chuck Wansleya z Los Angeles. To wyjątkowe wydarzenie, które oczarowuje świątecznym nastrojem i bez której trudno wyobrazić sobie Boże Narodzenie i sylwestra. Gwiazda przedstawi widowni najpopularniejsze świąteczne piosenki,. Bilety od 120 do 240 zł.

godz. 19.00 – w Teatrze Nowym na Dużej Scenie, przy ul. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego 5 odbędzie się spektakl pt. „Sen o nocy letniej”.  Podczas wydarzenia, widownia ujrzy gromadę mieszkańców Aten, elfy i inne leśne duchy. Nie będzie to jednak niewinna opowiastka o miłości i magii w przyjemnych okolicznościach przyrody. Bilety w cenie  od 70 do 90 zł.

Sobota 30.12

godz. 11.00 – w Muzeum Martyrologii Wielkopolan – Fort VII, przy ul. Polskiej odbędzie się zwiedzanie z przewodnikiem – Muzeum Martyrologii Wielkopolan – Fort VII.  Miejsce to było pierwszy na ziemiach polskich obóz koncentracyjny – Konzentrationslager Posen. Zwiedzanie z przewodnikiem  jest wliczone w cenę biletu ( od 3 do 6 zł) wstępu do Muzeum. 

godz. 18.00 – w Republice Sztuki Tłusta Langusta, przy ul. Gwarnej 11 odbędzie się spektakl pt. „Listy do M. / Laura Leish”.  To propozycja monodramu, który bada biograficzne meandry losów charyzmatycznej aktorki Heleny Modrzejewskiej, ale pochyla się też nad fenomenem teatru. Bilety w cenie 25 zł.

godz. 19.00 – w Teatrze Muzycznym, przy ul.  Niezłomnych 1e odbędzie się spektakl pt. „Deszczowa piosenka”. Widowisko to oparty jest na scenariuszu filmu z 1952 roku o tym samym tytule, który został okrzyknięty najlepszym musicalem wszech czasów. Reżyserem poznańskiego spektaklu jest Tadeusz Kabicz. Bilety w cenie od 50 do 140 zł.

godz. 20.00 – w Kościele Ewangelicko-Metodystyczny, przy ul. Ogrodowej 6 odbędzie się koncert pt. „Kolędy polskie”. Podczas koncertu najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki zaprezentują wybitni soliści operowi przy akompaniamencie fortepianu. Artyści wykonają operowe kolędy m.in. „Lulajże Jezuniu”, „Bóg się rodzi” czy „Cicha noc”. Bilety w cenie od 55 do 100 zł.

Niedziela 31.12

godz. 18.00 – w Teatrze Wielkim, przy ul. Fredry 9 odbędzie się koncert sylwestrowy pt. „Bal w operze”. Organizatorzy zapowiadają, że to wydarzenie to Doskonała zabawa, szczypta szyku, kapka elegancji  i niezapomniane wspomnienia. Po koncercie odbędzie się bal pod Pegazem, na który każdy z uczestników jest zaproszony.

godz. 19.00 – w filharmonii Poznańskiej w Auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza, przy ul. Henryka Wieniawskiego 1 odbędzie się Koncert Sylwestrowy z niespodziankami. W programie fragmenty słynnych oper, operetek, musicali i przeboje znad Dunaju. Wystąpią: Magdalena Stefaniak (sopran), Adam Banaszak (dyrygent) i Orkiestra Filharmonii Poznańskiej. Bilety w cenie 190-250 zł.

godz. 20.00 – w Auli Arits w Collegium Da Vinci, przy ul. Kutrzeby 10 odbędzie się spektakl gościnny pt. „Lekko nie będzie”. Ro wydarzenie, które bawi i zmusza do refleksji nad tym, jak nasze teorie różnią się od praktyki (szczególnie w życiu miłosnym)Główni bohaterowie w sztuce „Lekko nie będzie”, autorstwa Jeana-Claude’a Islerta, wplątują się w związki, które charakteryzuje duża różnica wieku. Bilety w cenie 100-250 zł.

godz. 21.00 – w Kinie Apollo przy ul. Ratajczaka 18 odbędzie się spektakl sylwestrowy pt. „Dajcie mi Tenora!”.  To komediowy majstersztyk, wybuchowa mieszanka miłości, zazdrości, biznesu i marzeń o wielkiej karierze. To także opowieść o narodzinach nowej gwiazdy. W spektaklu nie zabraknie zabawnych pomyłek i nagłych zwrotów akcji. Bilety w cenie 250 i 280 zł. 

Czytaj także: Koncerty w Poznaniu w 2024 roku. 7 największych gwiazd muzyki

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl