Co nowego na Ławicy?

Rok 2018 był dla portu Ławica najlepszym rokiem w historii poznańskiego lotniska. Zostało obsłużonych ponad 2,4 mln obsłużonych pasażerów.

Powtórzenie tego wyniku w tym roku będzie wielkim wyzwaniem. Po pierwsze z powodu likwidacji bazy Wizz Air, a co za tym idzie, także kilku połączeń. Mimo że trochę kierunków zniknęło z lotniczej mapy Poznania, są też nowe propozycje, które ucieszą miłośników południowego słońca. Lotnisko zapowiada, że to nie koniec zmian i w tym roku uruchomione będą kolejne kierunki.

Pierwszym na pewno ciekawym połączeniem jest rejs do Rzymu. Stolica Wielkopolski do tej pory była słabo skomunikowana z Włochami. Ryanair lata tam tylko do Bergamo. Połączenie do Rzymu było za to jednym z najbardziej oczekiwanych przez turystów z Poznania. Często internauci, na forach pisali, że takie połączenie przyda się Poznaniowi. I tak oto po kilku latach przerwy, do Rzymu na lotnisko Ciampino z Ławicy polecimy w środy i soboty.

fot. Port Lotniczy Ławica

Jeśli potrzebujemy trochę ciepła, warto wybrać się w podróż do słonecznej Chorwacji. Bezpośrednio z lotniska Ławica można polecieć do Zadaru. Jeśli brakować nam będzie urlopu, do Zadaru możemy polecieć na dłuższy weekend. Samoloty z Poznania startują w czwartek i poniedziałek.

Trzecią nowością jest Sztokholm. Stolica Szwecji jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miast skandynawskich, uchodzi też za jeden z najpiękniejszych ośrodków miejskich w tej części świata. Wyspiarski charakter tego miasta sam w sobie jest wielkim walorem, choć i zabytki znajdujące się na terenie Sztokholmu mogą na każdym turyście zrobić ogromne wrażenie. Jeśli więc chcemy zobaczyć stolicę Szwecji, samoloty z Poznania latają tam we wtorki i soboty.

Kolejną nowością jest połączenie do Cork. Drugie co do wielkości miasto Irlandii leży przy ujściu rzeki Lee do Morza Celtyckiego. Ze stolicy Wielkopolski polecimy tam we wtorki i soboty.

fot. poznews.pl

Oprócz tego z Poznania w tym roku polecimy także do Billund, Paryża, Korfu, do Aten, hiszpańskiego Alicante, do Barcelony – Girona, Walencji, holenderskiego Eindhoven, Dublina, Doncaster, Tel Awiwu, na Maltę, do Frankfurtu
Monachium, Oslo, Kopenhagi, Bristolu, Liverpoolu, Edynburga, Mediolanu, Lwowa. Wylądujemy także na dwóch lotniskach w Kijowie oraz Londynie i codziennie samolotem będziemy mogli dolecieć do Warszawy.

Na tych, którzy lubią urlop zorganizowany, czeka kilkadziesiąt połączeń czarterowych. Nowością, oferowaną w tym roku prosto z Poznania przez biura jest między innymi Cypr, Tunezja czy Zjednoczone Emiraty Arabskie. Ciekawostką jest to, że miejsca na loty czarterowe można wykupić nawet bez wycieczki, często w okazyjnej cenie.

 

Powyższy materiał jest ARTYKUŁEM SPONSOROWANYM przez  Port Lotniczy Poznań-Ławica sp. z o.o. im. Henryka Wieniawskiego.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl