Co w niedzielę w Poznaniu? Sprawdzamy, dokąd warto się wybrać

W niedzielę kilka koncertów, ale też wernisaż i spektakle. Sprawdziliśmy wydarzenia dnia.

Koncert Natalii Szroeder

Podczas najnowszej trasy koncertowej „Pogłos tour” artystka zaprezentuje piosenki ze swojej najnowszej płyty. W jej najnowszym albumie możemy znaleźć utwory m. in.: „Początki”, „Przypływy”, „Prosto” „1-2 X”, „Powinnam? Str. B 1. Poganianki”. 

Tama, ul. Niezłomnych 2

Godz. 19:00

Bilety: 65 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia. 

Koncert Andrzeja Piasecznego 

Andrzej Piaseczny na swoje pięćdziesiąte urodziny poprosił przyjaciół i ulubionych artystów o napisanie dla niego piosenki. Tak powstał niezwykły urodzinowy album „50/50” z utworami skomponowanymi i wyprodukowanymi dla jubilata przez mistrzów polskiej sceny. Na płycie możemy usłyszeć kawałki artystów takich jak: Kayah, Mrozu, Adam Sztaba, Jarecki, Kuba Badach, Paulina Przybysz, Michał Fox Król, Majka Jeżowska, Tomasz Organek. Gwiazda wieczoru znana jest z utworów m. in.: „Śniadanie do łóżka”, „Jedna na milion”, „To co dobre, to co lepsze” czy też „Chodź, przytul, przebacz”

Międzynarodowe Targi Poznańskie, Sala Ziemi, ul. Głogowska 14

Godz. 18:00

Bilety: od 145 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia. 

Wernisaż „Wspomnienia”

Druga oficjalna wystawa artystki została zainspirowana jej podróżą po Toskanii. Fascynacja ta jednak rozpoczęła się dużo wcześniej, kiedy artystka zbierała przeróżne rośliny, starając się zatrzymać ich piękno na dłużej. Kobietę zawsze inspirowała natura, zwłaszcza jej kolory oraz faktura, którą można podziwiać nie tylko patrząc na nią, ale też czując pod palcami. 

Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21

Godz. 18:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Przygoda z ogrodnikiem 

„Przygoda z ogrodnikiem” to spektakl o małżeństwie Dzikich. Oboje marzyli o karierze aktorskiej, jednak nie poszła im ona najlepiej. Znacznie więcej sukcesów niż na scenie osiągają w biznesie – radząc innym, jak żyć. I chociaż jako specjaliści od samorozwoju świetnie się sprawdzają, to prywatnie dogadują się coraz gorzej. Widzowie podczas spektaklu dowiedzą się: jak eksperci od dobrych rad poradzą sobie z kryzysem we własnym związku, jak długim cieniem na ich relacji położy się tytułowa przygoda z ogrodnikiem oraz kim jest Andrew i co zrobić z trupem w szafie.

Teatr Apollo, ul. Ratajczaka 18

Godz. 16:00, 19:30

Bilety: od 110 zł

Więcej informacji na stronie.

Wielka Gala Słowa

Koncert z cyklu Wielka Gala Słowa odbędzie się w niedzielę 13 listopada o godz. 18:00 w Auli UAM. Wydarzenie organizowane jest z okazji 200. rocznicy wydania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Podczas jego trwania wystąpią polscy aktorzy tacy jak: Krzysztof Gosztyła, Andrzej Mastalerz i Dorota Pomykała. W ich interpretacji usłyszymy najpopularniejsze wiersze Adama Mickiewicza, m. in. „Świteziankę”, „Powrót taty”, „Panią Twardowską”, „Lilie”, „Trzech Budrysów” i „Romantyczność”. Towarzyszyć im będzie wybitny polski pianista Jacek Kortus, który wykona wybrane utwory Fryderyka Chopina. 

Aula Uniwersytecka, ul. Wieniawskiego 1

Godz. 17:00

Wstęp bezpłatny z zaproszeniem.

Więcej informacji na stronie.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl