Co w sobotę w Poznaniu? Warto wychodzić spod kołdry?

Dziś w Poznaniu sporo darmowych atrakcji, m.in. spektakl teatralny, wydarzenia kulinarne, targi mieszkań i domów.

 

 

Senioralni Poznań 2022

Październik po raz dwunasty stanie się miesiącem poznańskich seniorek i seniorów. Uroczysta inauguracja wydarzenia odbędzie się w sobotę o godz. 12:00 na placu Wolności. Na rozpoczęcie uroczystości dla mieszkańców Poznania zagra zespół Żuki Rock’n’Roll Band. Dodatkowo na scenie pojawi się grupa Senioruki, której członkami są dojrzali poznaniacy, grający na ukulele.

Plac Wolności

Godz. 12:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie.

Smaki Regionów

Jest to wydarzenie, które zabierze obecne tam osoby w wyjątkową podróż po kulinarnych zakamarkach Polski. Podczas jego trwania na uczestników czekać będą pokazy gotowania, dla najmłodszych przygotowane zostaną warsztaty kulinarne. Na targach będzie można skosztować produktów najwyższej jakości m.in. mięsa, wędlin, serów, miodów, przetworów z owoców i warzyw, ryb, pieczywa, wyrobów cukierniczych, win czy nalewek. Wydarzenie potrwa do 26 września.

Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14

Godz. 10:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Targi mieszkań i domów

Podczas dwudniowego wydarzenia pojawią się najlepsi deweloperzy, specjaliści z branży mieszkaniowej i budowlanej. Celem targów jest pomoc w zakupie mieszkania lub domu. Co godzinę odbywać się będą seminaria, podczas których eksperci podzielą się swoją wiedzą odnośnie przepisów prawnych oraz zasad obowiązujących na rynku nieruchomości. Wydarzenie potrwa do 25 września.

Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14

Godz. 10:00

Bilety: 10 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Jedzielnia

Na ulicy Święty Marcin odbędzie się po raz ostatni w sezonie 2022 projekt Jedzielna, który pomaga w promowaniu lokalnych barów i restauracji. Od godziny 12:00 do 17:00 każdy będzie miał możliwość skosztowania dań tradycyjnych, wegańskich i wegetariańskich. Jak zwykle posiłki będą kosztować nie więcej niż 15 zł.

ul. Święty Marcin

Godz. 12:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Show z głową w chmurach 

W sobotę artyści z Cirques du Soleil i teatru Z Głową w Chmurach w spektakularny sposób zaprezentują się przed publiką. Wykonywać będą salta i piruety w powietrzu, również w choreografii z wykorzystaniem koła cyrkowego, powietrznego oraz ognia. Festiwal ukazuje jakie możliwości posiada ludzkie ciało podczas występu, w którym połączona została sztuka taneczna, baletowa, akrobatyczna oraz cyrkowa.

ul. Młyńska 12

Godz. 20:00

Bilety: od 170 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Dywidenda Teatru Fuzja

„Dywidenda” to widowisko teatralne będące odpowiedź na wstrząsający światem kryzys ekonomiczny. Jego  geneza tkwi w ekonomii wirtualnej, gdzie obraz świata zamknięty został w wykresach i wzorach matematyczny, giełdowych, ekranach, a sposoby obrotu pieniądza bardziej przypominają zasady gry hazardowej niż biznesu.

Rynek Łazarski

Godz. 19:30

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Jungle Bazzar

Podczas wydarzenia znaleźć będzie można nie tylko rośliny doniczkowe, lecz również donice i dodatki do wystroju wnętrz. Dodatkowo zainteresowani odnajdą również na nim naturalne kosmetyki oraz biżuterię, której autorzy czerpią inspirację z natury.

Hala Sportowa Politechniki Poznańskiej, Ul. Piotrowo 4

Godz. 10:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Giełda minerałów, biżuterii i skamieniałości

Giełda minerałów i biżuterii to idealne miejsce dla każdego, kto chce poznać niesamowite dary natury, zobaczyć piękno procesów geologicznych lub po prostu w ciekawy sposób spędzić czas. Na wydarzeniu uczestnicy spotkają się z kolekcjonerami, rzemieślnikami, artystami oraz jubilerami. Ponadto zainteresowani będą mogli zakupić ręcznie wykonaną biżuterię oraz zobaczyć jedyne w swoim rodzaju minerały i kamienie szlachetne.

Hala Sportowa Politechniki Poznańskiej, ul. Piotrowo 4

Godz. 10:00

Bilety: od 10 zł (wycieczki zorganizowane, i grupy szkolne z opiekunem oraz dzieci do 5 lat – bezpłatnie)

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Weekend z egipskimi planszówkami 

Wydarzenie ma na celu przybliżenie wiedzy na temat gier starożytnych Egipcjan. Dodatkowo uczestnicy będą mieli możliwość spróbowania swoich sił grając w nowoczesne planszówki. Będą to: Psy i Szakale, Senet, Skarabia, Dolina Nilu, Sphinx, Tablica Tutenchamona, Ramzes 2, Bystre Oko Horusa, Luxor oraz Klątwa Faraona.

Muzeum Archeologiczne w Poznaniu, ul. Wodna 27

Godz. 11:30

Wstęp darmowy

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Koncert The Stubs i Dopelord

The Stubs to zespół, który rok temu powrócił po pięcioletniej przerwie. Teraz członkowie grupy pojawiają się na koncertach klubowych oraz festiwalach. Fani znają ich z utworów: „Salvation Twist”, „Nation of losers” czy „Timmy”. Kolejnym zespołem, który zagra na wydarzeniu będzie Dopelord. Zespół rozpoczął swoją przygodę w 2010 roku w Lublinie, a aktualnie regularnie koncertuje po krajach Europy.

Klub pod Minogą, ul. Feliksa Nowowiejskiego 8

Godz. 19:00

Bilety: od 60 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Tweed Ride: Mariaż starego z nowym

Elegancki strój i jazda na rowerze to niezbyt częste połączenie, lecz tym razem poznaniacy mają możliwość poczuć się na takiej wycieczce jak angielscy gentelmani bądź retro damy. Wystarczy zapisać się i pojawić o godzinie 14:30 na rowerze na rynku Łazarskim, pomiędzy schodami a fontanną. Podczas wydarzenia odbędzie się konkurs na najlepszą stylizację. Trasa przejazdu to około 6 km Podczas niej zostanie zrobione grupowe zdjęcie. Będzie także przerwa na urodzinowe ciasto.

Rynek Łazarski

Start godz. 14:30

Wstęp bezpłatny po zarejestrowaniu na stronie

Więcej informacji na stronie wydarzenia

 

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl