Co dziś w Poznaniu? Koncerty, spektakle, wystawy

Dziś w Poznaniu spotkania z podróżami na MTP, wieczór poetycki, koncert Czerwonych Gitar, wiele rozmaitych wydarzeń, ich lista znajduje się poniżej.

 

NIEDZIELA 23.10

Otwarcie Alei Praw Kobiet

Na początku uczestnicy i uczestniczki przejdą w rytm muzyki i kroków poloneza od przystanku Jasna Rola do Błażeja. Po przybyciu na miejsce odbędzie się festyn z okazji otwarcia alei. W czasie trwania wydarzenia przewidziane są także atrakcje dla najmłodszych. Następnie od godziny 15:00 odbędzie się koncert poznańskiego zespołu Shyness. Po występie nastąpi symboliczne przesunięcie barykad, a tym samym, oficjalne otwarcie drogi.

Aleja Praw Kobiet

Godz. 14:00

Wstęp darmowy

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Slam poetycki

Podczas niedzielnego wieczoru w Domu Tramwajarza odbędzie się slam poetycki, w trakcie którego uczestnicy zaprezentują swoje popisowe teksty i zawalczą o tytuł najlepszego twórcy. Podczas rywalizacji to publiczność zadecyduje, kto tym razem zwycięży i odbierze nagrodę. Wydarzenie poprowadzi Maciej Mikulewicz.

Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/22

Godz. 19:00

Wstęp bezpłatny

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Koncert Czerwone Gitary 

Platynowy koncert grupy Czerwone Gitary odbędzie się w niedzielę w Centrum Kongresowo – Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego. Zespół to jedna z formacji rockowych  utworzona w Polsce, znana z utworów takich jak: „Nie zadzieraj nosa”, „Takie ładne oczy” i „Matura”. W zeszłym roku mężczyźni obchodzili 55-lecie istnienia zespołu.

Centrum Kongresowo – Dydaktyczne Uniwersytetu Medycznego, ul. Przybyszewskiego 37

Godz. 16:00

Bilety: od 80 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Tour Salon

Tour Salon to wydarzenie dla wszystkich miłośników podróży, którzy szukają inspiracji zarówno dla dalekich wypraw, jak i krótkich, weekendowych wypadów. Uczestnicy mogą zapoznać się z ofertą regionów – miast, gmin, powiatów, regionalnych i lokalnych organizacji turystycznych, a także obiektów takich jak parki rozrywki, muzea, szlaki piesze, rowerowe i wodne, czy hotele. Bilet zakupiony na Tour Salon upoważnia do wstępu na Festiwal Śladami Marzeń oraz Poznań Caravans Salon.

Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14

Godz. 10:00

Bilety: od 17,50 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Caravans Salon

Caravans Salon jest jednym z największych wydarzeń związanych z turystyką caravaningową w Polsce. Podczas trzydniowej imprezy swoją ofertę zaprezentują najwięksi producenci i dystrybutorzy pojazdów turystycznych w kraju. Odwiedzający będą mieli okazję obejrzeć najnowsze modele kamperów, przyczep czy namiotów oraz zapoznać się z ofertą największych wypożyczalni. Caravans Salon jest imprezą towarzyszącą targom Tour Salon. W tym samym czasie odbywa się Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń, Yacht Salon oraz pierwsza edycja Rodzinnego Festiwalu Podróżniczego Tup Tup. Na wszystkie imprezy obowiązuje jeden bilet wstępu.

Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14

Godz. 10:00

Bilety: od 17,50 zł

Więcej informacji na stronie.

Skok w bok

Spektakl przedstawia historię dwóch par z długoletnim stażem planujących kolejne wspólne wakacje. Przez monotonię związaną z tymi samymi rzeczami: willą, atrakcjami oraz partnerkami, mężczyźni postanawiają uatrakcyjnić sobie letni wypoczynek i namówić żony do spędzenia wakacji oddzielnie. Pomimo wcześniejszych obaw okazuje się, że pań wcale nie trzeba do tego pomysłu przekonywać. Przedstawienie ukaże, jak pary postanowią spędzić swój urlop. Komedia „Skok w bok”, autorstwa Donalda Churchilla i Petera Yeldhama, wystawiana była londyńskim West Endzie, jak również we Francji, w Niemczech oraz w RPA. Tym razem w Poznaniu ukaże się spektakl w reżyserii Andrzeja Rozhina.

Teatr Apollo, ul. Ratajczaka 18

Godz. 15:30, 19:00

Bilety: od 129 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia. 

„Wiele / Niewiele. Dwie drogi myślenia w projektowaniu graficznym”

W niedzielę odbędzie się pierwsze oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Wiele / Niewiele. Dwie drogi myślenia w projektowaniu graficznym”. Założeniem wystawy obiektów z kolekcji Galerii Plakatu i Designu Muzeum Narodowego w Poznaniu jest porównanie przeciwstawnych kompozycji opartych na celowym zagęszczeniu detalu z tymi o minimalistycznym charakterze. Tendencja do całkowitego wypełniania pola powierzchni przedmiotu mnogością motywów ornamentalnych to pojęcie horror vacui, które silnie kontrastuje z amor vacui, czyli operowanie dużymi, płaskimi powierzchniami bez ornamentu.

Muzeum Sztuk Użytkowych w Zamku Królewskim w Poznaniu, ul. Góra Przemysła 1

Godz. 13:30

Bilety: od 5 zł

Więcej informacji na stronie.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl