Chciał dać policjantom 10 tys. euro łapówki

Co najmniej 3 lata więzienia grożą 35-letni mieszkańcowi województwa łódzkiego, którego zatrzymali konińscy policjanci. Mężczyzna miał przy sobie dużo narkotyków, za zapomnienie o sprawie zaproponował policjantom 10 tysięcy euro łapówki. 

35-latek został zatrzymany do kontroli drogowej bo jego samochód na niemieckich tablicach rejestracyjnych wzbudził podejrzenie stróżów prawa. Policyjny nos i tym razem okazał się niezastąpiony. Mundurowi w samochodzie znaleźli blisko 45 gramów amfetaminy i nieco ponad 2 gramy marihuany. I być może skończyło by się tylko na jednym zarzucie gdyby nie pomysły zatrzymanego.

Najpierw zaproponował policjantom 2000, potem 5000, a na końcu 10000 euro łapówki w zamian za wypuszczenie go i zapomnienie o sprawie. Na nieszczęście dla niego policjanci nie dość, że nie ulegli pokusie, to jeszcze poinformowali go, że właśnie popełnił kolejne przestępstwo poprzez obietnicę wręczenia łapówki.

Stróże prawa ustalili, że mężczyzna kupił narkotyki w Niemczech. Usłyszał zarzuty przemytu narkotyków oraz obietnicy wręczenia łapówki policjantom. Sąd na wniosek prokuratury aresztował go na 3 miesiące.

(ra)

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl