Chcesz otrzymać mieszkanie w 110-letniej kamienicy? Musisz spełnić te warunki

Mieszkańcy tzw. czynszówek mogą już składać wnioski o uzyskanie lokalu w ponad 110-letniej kamienicy. Obecnie przechodzi on remont. Ze składaniem wniosków należy się jednak pospieszyć.

20 nowych mieszkań

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych przeprowadza remont ponad 110-letniej kamienicy przy ulicy Knapowskiego 30. Została ona wybudowana w pierwszym dziesięcioleciu XX wieku. Choć prace trwają, mieszkańcy już teraz mogą składać wnioski o uzyskanie lokalu w kamienicy. Łącznie do dyspozycji poznaniaków będzie 20 mieszkań, w tym 11 kawalerek i dziewięć mieszkań dwupokojowych. Pięć z nich zlokalizowanych na parterze będzie przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Wielki remont

W całym budynku wymienione zostaną stropy. Co więcej, klatki schodowe oraz elewacja frontowa są wiernie odtwarzane z detalami architektonicznymi. W mieszkaniach w kamienicy pojawi się również nowa stolarka okienna i drzwiowa, posadzki, podłogi, parapety, balustrady czy przewody kominowe.

Dodatkowo na mieszkańców czekać będzie nowa instalacja sanitarna i elektryczna zarówno w mieszkaniach, jak i częściach wspólnych. W budynku będzie również gotowe przyłącze gazowe wraz z nową kotłownią i układem centralnego ogrzewania.

Czytaj również: Ponad 120-letnia kamienica w centrum zyska nowe życie

Jak złożyć wniosek?

Wniosek o lokal w ponad 110-letniej kamienicy złożyć mogą obecni mieszkańcy zasobów komunalnych. Ważne, aby posiadali oni tytuł prawny zajmowanego lokalu i nie mieli zaległości z czynszem. Formularz zgłoszeniowy znaleźć można na stronie ZKZL TUTAJ, a także w Biurze Obsługi Klienta ZKZL przy ulicy Matejki 57. Wypełnić należy go najpóźniej do 31 maja.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl