Cezary Kulesza skontaktował się z Maciejem Skorżą. W sprawie objęcia kadry

Maciej Skorża według doniesień Przeglądu Sportowego znalazł się w kręgu zainteresowań prezesa PZPN. Były szkoleniowiec Lecha Poznań miał objąć reprezentację Polski. Skorża od stycznia rozpocznie jednak pracę z nowym zespołem.

MUNDIAL, MUNDIAL…

Przygoda reprezentacji Polski z Mistrzostwami Świata zakończyła się na 1/8 finału. Jest to największy sukces naszej kadry na tym turnieju od 36 lat. Mimo tego atmosfera wokół selekcjonera Czesława Michniewicza nie jest najlepsza. Jego kontrakt, mimo doniesień medialnych, nie zawierał automatycznej opcji przedłużenia w sprawie awansu. Jak informuje Przegląd Sportowy, Cezary Kulesza, prezes PZPN rozgląda się za nowym szkoleniowcem i już skontaktował się z jednym z kandydatów.

SKORŻA W REPREZENTACJI?

Chodzi o Macieja Skorżę. Polski trener prowadził między innymi Wisłę Kraków, Legię Warszawa i dwukrotnie Lecha Poznań. Ostatnio zdobył z Kolejorzem mistrzostwo Polski. Z pracy zrezygnował jednak z powodu problemów rodzinnych. Teraz miał odmówić Cezaremu Kuleszy. Skorża w połowie listopada podpisał umowę z japońskim klubem Urawa Red Diamonds. Kontrakt obowiązywać będzie od początku 2023 roku.

A MOŻE UKRAINIEC?

Kolejnym kandydatem ma być również “bardzo znany zagraniczny trener”. Wiadomo już, że Kulesza interesuje się także Adrijem Szewczenką, legendą ukraińskiej piłki. Prezes rozważał jego kandydaturę również przed wyborem Michniewicza. 46-latek od ponad roku pozostaje bez pracy, po tym, jak rozstał się z włoską Genoą.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl