Centrum Warte Poznania – znamy zwycięzców

W tym roku sfinansowanych zostanie aż 16 pomysłów. Projektem, które otrzyma największe dofinansowanie jest „Wianki. Parada Sobótkowa 2018”, czyli barwny korowód łodzi, płynących po rzece Warcie, który odbywa się od 2016 r. – zawsze w okolicy Nocy Świętojańskiej. 

Uznanie komisji konkursowej zdobył też projekt Ośrodek. W dawnym kiosku na Śródce (w sąsiedztwie słynnego muralu) dwie działaczki postanowiły urządzić galerię sztuki.  W ramach Centrum Wartego Poznania pieniądze trafią też na takie projekty jak Otwarte Księgarnie, Wildecki Bieg Śniadaniowy, Festiwal Rękodzieła Naturalnego. Pula, która jest do rozdysponowania w ramach konkursu to 350 000 złotych (na jeden projekt może zostać przeznaczone maksymalnie 5 tys. zł). Zgłoszone pomysły ocenia komisja konkursowa, złożona z ekspertów oraz miejskich i osiedlowych radnych.

– Zależy nam, aby wspierać osoby, które z racji problemów lokalowych i finansowych nie zawsze mogą promować swoją działalność. Dzięki wsparciu wydarzeń, w których mogą brać udział mieszkańcy miasta z roku na rok jest coraz więcej inicjatyw. Popularność programu Centrum Warte Poznania świadczy o tym, że doskonale się sprawdza – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Pomysł został zapoczątkowany w 2012 roku przez Komisję Rewitalizacji Rady Miasta Poznania.W ciągu 7 edycji do realizacji wyłoniono ponad 100 projektów. Niektóre z nich stały się zaczątkiem nowych, kulturotwórczych miejsc Poznania, np. galerii fotografii Pix.House czy galerii Okien Życie stowarzyszenia Łazęga Poznańska.

kontakt

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl