Wielkopolska

Śledztwo w Murowanej Goślinie. CBA zatrzymało dwie osoby

CBA przesłuchało pracowników urzędu miasta w Murowanej Goślinie. Dwie osoby usłyszą zarzuty. Działania mają związek z zatrzymanym w zeszłym roku Dariuszem U., byłym burmistrzem Murowanej Gośliny. Podejrzanym o przestępstwa korupcyjne.

Śledztwo w Murowanej Goślinie

O sprawie pierwsza poinformowała „Murowana OdNowa”, czyli formacja związana z radną i kandydatką na burmistrza Murowanej Gośliny, Justyną Radomską. Przedterminowe wybory mają się odbyć 23 kwietnia. Natomiast dzisiaj, 27 lutego w urzędzie miasta pojawiło się Centralne Biuro Antykorupcyjne. Śledczy przesłuchali byłego sekretarza gminy i wiceburmistrza – nieoficjalnie ustaliło Radio Poznań. Śledztwo w sprawie korupcji w gminie trwa od roku.

Były burmistrz Murowanej Gośliny, Dariusz U. usłyszał w zeszłym roku kilkanaście zarzutów, dotyczących m.in. ustawiania gminnych przetargów. Dzisiaj od rana przesłuchano Radosława Szpota, byłego zastępcę Dariusza U. Od stycznia pełnił on obowiązki burmistrza Murowanej Gośliny. Po rezygnacji jego przełożonego przestał pełnić tę funkcję, a gminą zaczął zarządzać wybrany przez premiera komisarz. Do wyborów obowiązki burmistrza pełni Zbyszko Górny.

Zatrzymane dwie osoby usłyszą zarzuty. Prokuratura krajowa nie zdradza jednak więcej informacji ze względu na dobro postępowania czynności procesowych. Przypominamy, że Dariusz U. jest podejrzany o przestępstwa korupcyjne. Obecnie prowadzone są przesłuchania kolejnych świadków, a także zbierany jest materiał dowodowy.

Czytaj też: „Autobusy, co chwila wypadają z kursów”. Poznaniacy wściekli na MPK Poznań

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl