Były „dziennikarz” Radia Poznań propagował zdjęcie z imprezy fetyszystów. Obrażał licealistów i osoby LGBTQ+. Szkoła idzie do prokuratury

Wpis dotyczący poznańskiego liceum opatrzył zdjęciami półnagich mężczyzn. Były „dziennikarz” Radia Poznań w obelżywy sposób skomentował ostatnio sukces LO nr 38. Rodzice uczniów i szkoła przygotowali już zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Romana Wawrzyniaka.

O sprawie jako pierwsi informowaliśmy w minioną sobotę. Roman Wawrzyniak to zwolniony niedawno z Radia Poznań „dziennikarz”. Znany jest z napastliwych wypowiedzi na temat osób LGBTQ+. Tym razem wypowiedział się na swym facebookowym koncie na temat jednego z poznańskich liceów:

– Szanowni Rodzice, jeśli nie chcecie mieć problemów z wychowaniem swoich dzieci, omijajcie szerokim łukiem LO 38 w Poznaniu. Szkoła zajęła najgorsze, bo najwyższe miejsce w rankingu placówek promujących tęczowy postęp — napisał Wawrzyniak.

Co poprzebierani za zwierzęta mężczyźni mają wspólnego z licealistami?

Komentarz opatrzył zdjęciem. Przedstawia ono skąpo odzianych mężczyzn z łańcuchami na szyi. Wcześniej zdjęciem, którego Wawrzyniak użył do zobrazowania sytuacji w poznańskiej szkole, posłużyły się osoby piszące do portalu wpolityce.pl. Zilustrowano nim artykuł pt. „Obsceniczne sceny ulicach Berlina! Fetyszyści przebrani za zwierzęta bawili się na festiwalu, na oczach rodzin z dziećmi! „Robią wszystko” – grzmieli autorzy tekstu, który w zeszłym roku wzbudził spore kontrowersje.

Co jednak ma wspólnego opis ulicznej orgii w Berlinie z liceum na poznańskim Sołaczu? To z pewnością wie i prawdopodobnie będzie musiał wyjaśnić przed prokuraturą prawicowy ex-dziennikarz poznańskiej rozgłośni. Gotowe jest już doniesienie, które niebawem ma trafić do prokuratury.

Wawrzyniak krzywdzi nasze dzieci

– Zdjęcie to sugeruje, jakoby miało związek z 38 DLO w Poznaniu, w co w komentarzach wiele osób uwierzyło. Komentujący ten artykuł są przekonani, że jest to fotografia ze szkoły, pytają o jej adres, hejtują, nauczycieli, rodziców, uczniów padają wyzwiska. Post ten do dzisiejszego dnia został udostępniony 52 razy, a wiele z tych udostępnień ma kolejne, także z nienawistnymi komentarzami i hejtem – piszą rodzice w przygotowywanym do prokuratury zawiadomieniu.

Zdaniem rodziców i szkoły Roman Wawrzyniak w wyjątkowo podły sposób szkaluje młodzież liceum, która dobrowolnie uznała szkołę za bezpieczną i przyjazną młodzieży LGBTQ+. Rodzice, jak i uczniowie nie rozumieją, co niekryjącemu się ze swą religijnością (na swoim profilu facebookowym ma wizerunek Matki Boskiej) byłemu „dziennikarzowi” przeszkadza promowanie odnoszenia się do innych z szacunkiem i zrozumieniem. Rodzice, jak i dyrekcja czują rozgoryczenie. Wskazuję, że ich liceum kolejny rok z rzędu zdobyło tytuł „Bezpiecznej Szkoły”. Nie rozumieją skąd atak na ich dzieci.

Wcześniej dostał krzyż zasługi od prezydenta

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w imieniu własnym jak i rodziców uczniów złoży dyrekcja szkoły. Uważa ona, że dziennikarz wielokrotnie naruszył prawo. Złamał zapisy Konstytucji RP, Konwencji Praw Dziecka oraz Zasady Etyki Dziennikarskiej.

Roman Wawrzyniak dość często zajmuje się w swej publicystyce tematyką preferencji seksualnych. Jest znany ze swych kontrowersyjnych i obelżywych wypowiedzi na temat osób LGBTQ+. Wcześniej sugerował, że lobby LGBT chce uczyć dzieci masturbacji. Używał też takich sformułowań, jak „tęczowi bandyci”.

W 2022 r. Prezydent RP Andrzej Duda odznaczył Romana Wawrzyniaka Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Czytaj też: Internetowa przestępczyni złapana. Udawała, że zbiera pieniądze na chore zwierzęta. Usłyszała 20 zarzutów

Marek Jerzak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl