Byli działacze PZHT zatrzymani

Zatrzymani to były prezes oraz byli sekretarze Polskiego Związku Hokeja na Trawie. Podejrzani są o przywłaszczenie pieniędzy pochodzących z dotacji.

Wśród zatrzymanych są Andrzej G. (były prezes PZHT), Marek C. i Dariusz K. (byli sekretarze generalni PZHT), Milena C., Tomasz C. i Jakub Ch. (pracownicy PZHT) oraz Sławomir Sz. i Mariola K.

Sześciu osobom, w tym byłemu prezesowi i dwóm byłym sekretarzom generalnym związku postawiono zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przywłaszczenia pieniędzy poprzez nierozliczanie pobranych z różnych tytułów (również fikcyjnych) zaliczek, przyjmowanie faktur sprzedaży sprzętu sportowego bez realizacji dostawy w zamian za korzyść majątkową, fałszowanie dowodów wpłaty należności na rzecz ZUS i Urzędu Skarbowego.

Według ustaleń prokuratury tylko w 2017 roku wymienione osoby przywłaszczyły sobie z dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki, kwotę 439.673,64 złotych oraz wyrządziły szkodę na rzecz Polskiego Związku Hokeja na Trawie w Poznaniu w wysokości 1.143.240,64 złotych.

Zdaniem śledczych podejrzani przez swoje działania doprowadzili do tego że PZHT mógł stracić blisko 4 milionów złotych.

Śledztwo prowadzone jest w sprawie niegospodarności w latach 2011-2017 w Polskim Związku Hokeja na Trawie. Na razie nie wiadomo czy prokuratura będzie wnioskować o tymczasowy areszt dla zatrzymanych.

DÓŁ ART


Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl