Był sygnał od mieszkańców, są mandaty

Wartostrada to trasa pieszo-rowerowa a jeździć po niej można samochodem w wyjątkowych sytuacjach. Są jednak i tacy, którzy urządzili sobie z tego traktu, drogę i parking. W ostatni weekend po interwencji poznaniaków do pracy ruszyli strażnicy miejscy. Nie obyło się bez mandatów, a nawet wezwań do sądu. 

Nad Wartostradą wyznaczone są dwie strefy biwakowe. Są to specjalne miejsca przeznaczone dla wszystkich miłośników spędzania wolnego czasu przy ognisku. Pierwsza zlokalizowana jest niedaleko ul. Głównej, druga znajduje się na Szelągu przy ul. Nadbrzeże. I to właśnie ta druga strefa znajdująca się w pobliżu Wartostrady, zdaniem części mieszkańców generuje problemy. Często można spotkać tam jeżdżące albo parkujące samochody.

Tak niestety było też w ostatni weekend. Po interwencji strażników miejskich 7 kierowców zostało ukaranych mandatami. Jedna sprawa złego parkowania trafi nawet do sądu.

Warto przypomnieć, że ulica Nadbrzeże objęta jest zakazem ruchu z możliwością dojazdu do ogrodów działkowych. Oznacza to, że samochód można pozostawić tylko na terenie ROD.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl