Budowa nowej drogi rowerowej w centrum. Będą utrudnienia

Od poniedziałku, 5 lutego, zawężona zostanie jezdnia ulicy Młyńskiej w rejonie jej skrzyżowania z ul. Solną. Zmieni się też organizacja ruchu dla pieszych.

Wraz z nową drogą rowerową wzdłuż ul. Estkowskiego, Małe Garbary, Wolnica i Solnej budowane są także dojazdy do niej – m.in. przejście dla pieszych przez ul. Solną na wysokości ul. Młyńskiej zostanie uzupełnione o przejazd rowerowy. Ze względu na postęp prac, od 5 lutego (poniedziałek) zaczną obowiązywać zmiany w rejonie ul. Młyńskiej.

Kierowcy muszą zachować ostrożność

Wykonawca inwestycji przystąpi do przebudowy fragmentów chodnika i budowy drogi rowerowej po zachodniej stronie ul. Młyńskiej, czyli naprzeciwko aresztu śledczego. Infrastruktura zostanie dostosowana w tym miejscu do nowego przejazdu rowerowego przez ul. Solną. Od 5 lutego występować będą tam ograniczenia w ruchu. 

Zawężona zostanie jezdnia ul. Młyńskiej, wykonawca zajmie także chodnik. Piesi proszeni są o poruszanie się wygrodzonymi trasami, które będą się zmieniać w zależności od etapu robót. Prace będą prowadzone również wzdłuż południowej jezdni ul. Solnej w rejonie ul. Młyńskiej. Tam także występować będą czasowe ograniczenia w ruchu pieszym i kołowym.

Należy zachować ostrożność i zwracać uwagę na bieżące oznakowanie.

Zobacz też: Odkryto wyjątkowy zabytek na terenie Zamku Królewskiego

Hubert Ossowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl