Biedronki otworzą się w niedzielę jako „podmioty lecznicze”?

W Biedronkach zaczynają pojawiać się stojaki z opaskami do teleopieki. Firma, która je produkuje zarejestrowała się jako podmiot leczniczy, sieć więc gdy postawi je we wszystkich sklepach będzie mogła otworzyć je w niedziele zgodnie z prawem. Czy to zrobi? Nie przeprowadza takiej akcji logistycznej bez powodu.

 

BIEDRONKA W NIEDZIELĘ?

W Biedronkach właśnie masowo pojawiają się stojaki z opaskami do teleopieki. Opaski noszone na nadgarstku mają wykrywać niebezpieczną zmianę parametrów organizmu i zdalnie informować o tym dyżurujących operatorów systemu, którzy wzywają wówczas pogotowie. Opaski szczególnie przeznaczone są dla seniorów. To ważne z punktu widzenia otwarcia sklepu, bo placówka może być otwarta gdy świadczy usługi medyczne dla pacjentów szczególnie potrzebujących całodobowej opieki.

CZY SKLEPY OTWORZĄ SIĘ W NIEDZIELĘ?

Portal Wiadomości Handlowe, który pierwszy opisał fakt, że w Biedronkach pojawiają się punkty do zakupu opasek telemedycznych, nie uzyskał od sieci handlowej odpowiedzi na pytanie, czy zamierza w ten sposób otworzyć sklepy. Trudno jednak uwierzyć, że sieć czyni te starania bez powodu. Gdy w sklepach staną i zostaną uruchomione punkty sprzedaży teleopasek, Biedronka będzie spełniać wymogi by móc otworzyć się w niedzielę.

 

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl