Biedronka wprowadza kaucję za butelki

W ponad 3 tys. sklepów Biedronki będzie można zwracać szklane butelki pięciu popularnych marek piw. Kaucja będzie wynosić 50 groszy za butelkę. Wypłacana będzie w postaci gotówki, po okazaniu paragonu lub vouchera, w przypadku braku dowodu zakupu.

Sieć sklepów Biedronka zapowiedziała uruchomienie programu butelek zwrotnych. 3150 marketów na terenie całego kraju zostanie włączone w tę akcję. Każdy sklep Biedronki o powierzchni większej niż 100 metrów kwadratowych, obowiązkowo weźmie udział w programie. Dla mniejszych będzie to dobrowolne.

Oddać będzie można szklane butelki zwrotne 500 ml, po piwach 5 marek. Będą to:
– Żywiec Jasne Pełne,
– Warka Classic,
– Harnaś Jasne Pełne,
– Namysłów Pils,
– Kasztelan Niepasteryzowane.

Kaucja będzie wynosiła 50 groszy. Za butelki zwracane bez paragonu, kaucja będzie wypłacana w postaci voucherów na zakupy w Biedronce. Wykorzystać będzie go można maksymalnie do 100 dni po jego otrzymaniu. Za butelki zwracane z paragonem, kaucja będzie wypłacana gotówką.

System kaucyjny miał zostać wprowadzony przez rząd w całym kraju. Projekt zapowiadany był już wiele miesięcy temu. Takie przepisy zaczną jednak obowiązywać najwcześniej do końca 2024 roku. Wciąż nie znamy wysokości kaucji, którą ma zamiar wprowadzić rząd.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl