Bezpłatne szczepienia dla seniorów w Poznaniu

Miasto ogłosiło rozpoczęcie zapisów na bezpłatne szczepienia przeciwko grypie dla seniorów. Akcja zwiększa poziom ochrony zdrowia mieszkańców Poznania i jest skierowana do osób w wieku od 60 do 65 lat. Szczepienia rozpoczną się 2 października. Zapisy od dzisiaj.

Poznańska akcja szczepień przeciwko grypie jest inicjatywą skierowaną do seniorów, którzy osiągnęli wiek od 60 do 65 lat. Darmowe szczepienia są dostępne dla tych, którzy rozliczają podatki w stolicy Wielkopolski. Natomiast osoby, które ukończyły 65. rok życia, mogą skorzystać ze szczepień finansowanych z budżetu państwa.

Zapisy na szczepienia można dokonywać wyłącznie telefonicznie za pośrednictwem Biura Poznań Kontakt pod numerem telefonu: 61 646 33 44. Biuro jest dostępne od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 20. Rejestracja rozpocznie się od najbliższego poniedziałku.

Elastyczność wyboru miejsca

Chętni do szczepienia będą mieli możliwość wyboru jednej z czterech wybranych przychodni w Poznaniu, bez obowiązującej rejonizacji. Wybór miejsca szczepienia jest jednym z elementów zapewniających wygodę seniorom.

W ramach akcji lekarze użyją preparatu Vaxigrip Tetra, który jest zalecany szczególnie dla osób z grupy ryzyka.

Magistrat Poznania poinformował, że szczepienia przeciwko grypie trafią też do mieszkańców i podopiecznych wybranych placówek samorządowych, takich jak domy pomocy społecznej. W tym przypadku nie będą obowiązywały ograniczenia wiekowe.

Akcja szczepień przeciwko grypie w Poznaniu ma na celu ochronę zdrowia i życia seniorów oraz zminimalizowanie ryzyka związanego z epidemią grypy w nadchodzącym sezonie.

Czytaj też: Zginął 50-letni skoczek spadochronowy. Spadochron się nie otworzył

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl