Bezpłatne porady prawne i psychologiczne

Od 19 lutego, rozpoczyna się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. To wyjątkowa inicjatywa, która otwiera drzwi do prokuratur i sądów dla mieszkańców Poznania. W ramach tego wydarzenia dostępne będą bezpłatne porady prawne i psychologiczne, dające wsparcie tym, którzy tego najbardziej potrzebują.

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem to inicjatywa organizowana w celu wsparcia osób dotkniętych skutkami łamania prawa. W ramach tego wydarzenia oferowane są różnorodne formy pomocy, takie jak bezpłatne porady prawne i psychologiczne. Celem jest zapewnienie osobom poszkodowanym wsparcia i pomocy w procesie dochodzenia ich praw oraz przezwyciężania skutków doznanych krzywd.

W dniach od 19 lutego, do 23 lutego w prokuraturach i sądach będzie można skorzystać z bezpłatnej pomocy. Prokuraturze Okręgowej oraz Regionalnej będzie dostępna bezpłatna pomoc, zarówno osobiście, jak i telefonicznie. W piątek prokurator będzie udzielać pomocy w zakresie prawa cywilnego i administracyjnego. Lokalne ośrodki wsparcia oraz policjanci będą pełnić dyżury w całej Wielkopolsce, zapewniając wsparcie dla osób pokrzywdzonych. W Poznaniu porady prawne, psychologiczne i społeczne będą dostępne w Punkcie Interwencji Kryzysowej przy ul. Pamiątkowej. Ponadto sądy uruchomią dyżury telefoniczne. Obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem mają na celu zwrócenie uwagi na potrzeby pokrzywdzonych i zapewnienie im bezpłatnej pomocy.

Dodatkowo, 22 lutego obchodzony będzie Dzień Ofiar Przestępstw.

Czytaj także: Zmiany w strukturze medycznej w Wielkopolsce

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl