Bezpłatna pomoc psychologiczna dla młodzieży

Centrum Kultury Zamek organizuje debatę, o wsparciu psychicznym młodzieży. Specjaliści odpowiedzą na liczne pytania oraz udzielą praktycznych wskazówek dotyczących pomocy młodzieży. Każdy może wziąć w niej udział.

Bezpłatna pomoc psychologiczna dla młodzieży

Centrum Kultury Zamek organizuje debatę pt. „Nastolatek na drodze do dorosłości – jak wspierać zdrowie psychiczne młodzieży?”, która będzie łączyła się z warsztatami, gdzie uczestnicy poznają sposoby budowania porozumienia z nastolatkami, oparte na wzajemnych granicach. Warsztaty mają na celu pomóc młodzieży zrozumieć siebie i przejść przez trudny okres wchodzenia w dorosłość.

W debacie na temat pomocy młodym weźmie udział Karolina Appelt, doświadczona psycholożka oraz redaktorka czasopisma „Małe Charaktery”. Towarzyszyć jej będzie Edyta Żmuda, redaktor naczelna magazynu „Charaktery”, Maria Lisiecka-Pawełczak, radna miejska i przewodnicząca Komisji Zdrowia oraz Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania, który w mieście odpowiada za służbę zdrowia.

Wydarzenie odbędzie się w środę, 20 marca. Jest ono bezpłatne, jednak konieczne jest wcześniejsze zarejestrowanie się poprzez formularz, który znajduje się [TUTAJ]. Ta debata jest rezultatem współpracy z Wydawnictwem Forum Media Polska oraz redakcją magazynu „Charaktery”.

Spotkania dla nauczycieli

Miasto Poznań, promując #zdrowiewgłowie, zaplanowało również cykl warsztatów dla kadry pedagogicznej oraz rodziców i opiekunów. Spotkania dla pedagogów uczestniczących w projekcie „Poznań uzależniony od profilaktyki” odbędą się 16 i 23 kwietnia, a 18 kwietnia zaplanowano ogólnodostępne. Dodatkowo, 22 maja odbędzie się spotkanie dedykowane rodzicom. Wszystkie warsztaty poprowadzą specjaliści, którzy na co dzień pracują z dziećmi i młodzieżą. Uczestnicy otrzymają również poradniki.

Czytaj także: Największe wydarzenie dla fanów klocków Lego już niedługo w Poznaniu! [ZDJĘCIA]

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl