Betlejem Poznańskie największym jarmarkiem świątecznym w Polsce

Już w piątek rozpocznie się Betlejem Poznańskie, bożonarodzeniowy jarmark organizowany przez miasto. Tegoroczna edycja odbędzie się równolegle w czterech miejscach. Jak mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta miasta, będzie to największe tego typu wydarzenie w Polsce.

NAJWIĘSZY JARMARK POLSKI

W tym roku poznaniacy będą mogli odwiedzić Betlejem Poznańskie w czterech lokalizacjach. Jak co roku stragany ustawione zostały na placu Wolności. Jarmark powróci również na rynek Łazarski, gdzie po po raz pierwszy odbył się w ubiegłą zimę. Nowymi lokalizacjami będą plac Kolegiacki przed gmachem urzędu miasta oraz plac Pewuki na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Śmiem twierdzić, że to największy kiermasz Bożonarodzeniowy w naszym kraju. Zapraszamy wszystkich do naszego miasta. – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta miasta.

OTWARCIE JARMARKU

Jarmark uroczyście otworzy Jacek Jaśkowiak. Prezydent Poznania weźmie udział w odpaleniu lampek na choince, która już została ustawiona na placu Wolności. Wydarzenie odbędzie się w piątek o godzinie 18.00. W tej lokalizacji poznaniacy będą mogli spróbować świątecznych smakołyków oraz zrobić zakupy na straganach. Natomiast charakterystyczny diabelski młyn, który był jedną z atrakcji Betlejem Poznańskiego znajdzie się w innym miejscu – na placu Pewuki.

PIERWSZY RAZ NA TARGACH

Międzynarodowe Targi Poznańskie dołączają do organizacji Betlejem Poznańskiego po raz pierwszy w historii. Na nowo otwartym placu Pewuki, mieszkańcy będą mogli świętować od soboty. Otwarcie zaplanowane jest na godzinę 11.00. Jak twierdzą organizatorzy teren pomiędzy Salą Ziemi a Iglicą Targową do 23 grudnia zamieni się w wioskę Świętego Mikołaja.

Jedną z atrakcji będzie młyńskie koło, z którego podziwiać będzie można panoramę Poznania, wraz z rodziną będzie można pojeździć na łyżwach, czeka nas też spektakularne otwarcie jarmarku. – zapowiada Filip Bittner, wiceprezes zarządu MTP.

O godzinie 17.00 rozpocznie się koncert Natalii Kukulskiej, który poprzedzi włączenie światełek na choince. Wstęp na występ piosenkarki jest darmowy dla mieszkańców. Na następne dni również zaplanowane są koncerty na których wystąpi zwyciężczyni programu „Twoja twarz brzmi znajomo”, Kasia Wilk.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl