Wielkopolska

Będzie Park Technologiczny niedaleko Poznania. 1200 nowych miejsc pracy

Park technologiczny w Koninie będzie zlokalizowany w części miasta znanej jako Międzylesie. Pojawi się 1200 nowych miejsc pracy. Park będzie liczył 35 ha i jest inicjatywą Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (ŁSSE), która już nabyła 14 ha terenu.

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna (ŁSSE) ma zamiar stworzyć nowy park technologiczny w Koninie, na obszarze zwyczajowo określanym jako Międzylesie. Projekt, jak informuje „Radio Poznań”, ma przyczynić się do zwiększenia potencjału inwestycyjnego. Poza tym ma przynieść miastu korzyści w postaci 1200 nowych miejsc pracy.

Analizując potencjał rozwojowy miasta, prezes Strefy Ekonomicznej, Marek Michalik podkreśla, że wybór Konina jako lokalizacji dla parku technologicznego był starannie przemyślany. Kryteria obejmowały m.in. prognozowane korzyści finansowe i perspektywę rozwoju gminy. Zakup ziemi na potrzeby projektu to początek długofalowej inwestycji, która ma przyczynić się do powstania przemysłowego parku.

Według szacunków prezesa ŁSSE Marka Michalika park technologiczny w Koninie może stworzyć aż 1200 nowych miejsc pracy. Obecnie zatrudnienie w mieście otrzymało wsparcie ze strony Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Ta w ramach zrównoważonego rozwoju wspiera również mniejsze gminy. Witold Czarnecki podkreślił, że wsparcie dla miejscowości takich jak Konin stanowi realizację zasad równomiernego rozwoju, osiągalnego dzięki zasięgowi działania stref inwestycyjnych na niemal całym obszarze kraju.

Czytaj też: Dostał z piłki w twarz na meczu Lecha Poznań. Otrzymał prezent

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl