Wielkopolska

Beata Kozidrak i Bajm zagrają za darmo

W najbliższą niedzielę, 27 sierpnia niecałe półtorej godziny jazdy samochodem od Poznania, czyli w Pleszewie odbędą się 22. Wojewódzko-Diecezjalne Dożynki Wielkopolskie. Mieszkańcy i goście będą obchodzić uroczystość plonów. Obrzęd dożynkowy, msza święta, wystawy, program artystyczny i koncert zespołu Beata i Bajm czekają na uczestników tego kulturalnego wydarzenia za darmo.

Bogaty program dożynek

Wraz z nadejściem końca lata nadchodzi czas podziękowań za tegoroczne żniwa. To czas wspólnej celebracji, która ma wyrazić wdzięczność Bogu i wszystkim, którzy pracują na roli.

– Zapraszam do wspólnej celebracji zakończenia żniw. Niech nasze tegoroczne Święto Plonów będzie okazją do wyrażenia wdzięczności Bogu i wszystkim pracującym na roli, którzy swoje życie związali z troską o ziemię, jej owoce i o to, by chleba naszego powszedniego nie zabrakło na wielkopolskich stołach – zachęca Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego, gospodarz dożynek.

Uroczystość organizowana jest we współpracy z księdzem biskupem kaliskim, Damianem Brylem, oraz lokalnymi władzami. W programie znajdują się nie tylko tradycyjne elementy, takie jak obrzęd dożynkowy i dziękczynna msza święta, ale także wystawa rolnicza oraz program artystyczny.

Gospodarzami tegorocznych dożynek wielkopolskich są Joanna Szymczak i Lucjan Kempiński. W tym dniu mieszkańcy Pleszewa i okolic będą mieli okazję poznać ich dokonania.

Warto zaznaczyć, że ramowy program dożynek obejmuje otwarcie Wystawy Rolniczej, wystąpienia władz i duchowieństwa, a także obrzęd dożynkowy przygotowany przez Zespół Pieśni i Tańca „Łany” z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Wieńczącą wydarzenie atrakcją będzie koncert zespołu Bajm z Beatą Kozidrak. Wystąpią na scenie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP.

Program 22. Wojewódzko – Diecezjalnych Dożynek Wielkopolskich

Stadion Miejski, Aleje Wojska Polskiego:

  • godz. 12.00 – otwarcie Wystawy Rolniczej 
  • godz. ok. 13.00 wystąpienie Marka Woźniaka, marszałka województwa wielkopolskiego
  • godz. 13.05 Dziękczynna Msza Święta Dożynkowa pod przewodnictwem księdza biskupa Kaliskiego Damiana Bryla
  • godz. ok. 14.30 obrzęd dożynkowy w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Łany” Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu
  • godz. 16.30  program artystyczny.

Centrum Kształcenia I Wychowania OHP, Aleje Wojska Polskiego 21

  • godz. 20.30 – koncert zespołu BEATA I BAJM

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Beata Kozidrak (fot. By Silar – Own work, CC BY-SA 4.0)

Czytaj też: Konkurs polskiego teatru. Do wygrania Grand Prix

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl