Barwienie tkanin i wspólne gotowanie, czyli warsztaty w ogrodzie międzykulturowym

Warsztaty odbędą się na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Mazurek”, gdzie funkcjonuje DOM. To Działkowy Ogród Międzykulturowy, w którym ziemię uprawiają rodziny z doświadczeniem uchodźczym lub migracyjnym.

Mieszkańcy Działkowego Ogrodu Międzykulturowego z różnych stron świata, od trzech miesięcy pielęgnują zieloną przestrzeń. Uprawiają grządki, sadzą rośliny, spędzają wspólnie czas i odpoczywają na miejskim łonie natury. W sierpniu i wrześniu zapraszają poznaniaków na cykl darmowych zajęć. Pod okiem Leśnego Stolarza, animatora i rzemieślnika, uczestnicy dowiedzą się jak działają narzędzia. Za pomocą desek, sznura, palików wyczarują naturalny plac zabaw. Warsztaty odbędą się w czwartek, 25 sierpnia od godz. 17:30.

W sobotę, 3 września odbędzie się Dżem party, czyli warsztaty z wekowania i muzyczny dżem. Wystarczy wziąć ze sobą słoiki, owoce i instrumenty do wspólnego muzykowania. Oprócz dżemów, uczestnicy zrobią także własne octy smakowe. 8 września, podczas spotkania z Marzeną Polowczyk dowiedzą się, jak powstają. Natomiast 22 września od godz. 17:30, w trakcie warsztatów z Anną Gruszką, majsterkowicze poszukają roślin barwierskich w okolicy działek i stworzą materiały barwione za pomocą roślin. Wspólnie przygotują „firanki do altanki” z bawełny, batystu, lnu i jedwabiu.

Aby wziąć udział w zajęciach należy wysłać zgłoszenie mailowe na adres interculturalgarden.dom@gmail.com.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl