Bardzo krótka wizyta Premiera RP w Poznaniu

” Znani nieznani. Polacy światu” to tytuł wystawy jaką dziś w Poznaniu na lotnisku Ławica otworzył Premier Mateusz Morawiecki. Otwarcie odbyło się przy okazji podpisania porozumienia między MSZ a spółką Welcome Airport Services, na temat udzielania pomocy repatriantom, przybywającym do Polski.

Umowa podpisana dziś w Poznaniu przez Premiera RP, ma zapewnić pomoc na lotniskach w całym kraju repatriantom z Kazachstanu, którzy przyjeżdżają do Polski, aby się tutaj osiedlić. W zeszłym roku do kraju wróciło ponad 700 repatriantów.

Z okazji podpisania umowy otwarto także na lotnisku w Poznaniu wystawę „Znani nieznani. Polacy światu”. Składa się z ona z 20 różnokolorowych plansz na których zostały zaprezentowane niezwykłe dokonania 40 wybitnych Polaków, sławnych, docenianych i podziwianych na świecie, a zupełnie nieznanych lub prawie zapomnianych w Polsce.

Wizyta Mateusza Morawieckiego w Poznaniu trwała kilkadziesiąt minut. Tuż po zakończeniu podpisania umowy premier pojechał do Wronek w powiecie szamotulskim odwiedzić fabrykę firmy Amica.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl