Aż 17 piłkarzy odchodzi z Warty Poznań. Konsekwencje spadku

Łącznie 17 piłkarzy nie będzie już reprezentowało Warty Poznań w kolejnym sezonie. Klub nie będzie mógł jednak liczyć na zastrzyk gotówki.

Warta Poznań opublikowała oficjalny komunikat dotyczący listy piłkarzy, którzy odchodzą z klubem po spadku do I ligi. Już teraz wiadomo, że w przyszłym sezonie w barwach Zielonych nie zagrają Márton Eppel, Adrian Lis, Miguel Luís, Mohamed Mezghrani, Niilo Mäenpää, Jakub Paszkowski, Tomáš Přikryl, Stefan Savić, Dimitrios Stavropoulos oraz Bogdan Țîru.

Umowy tych piłkarzy wygasają dziś, 30 czerwca. Wymienieni zawodnicy nie podpiszą nowych kontraktów z klubem. Oznacza to, że odejdą oni za darmo, a ich transfery nie zasilą klubowej kasy.

Pokaźna lista

Co więcej, z wypożyczeń w Warcie wracają również Filip Borowski oraz Dario Vizinger. Polski prawy obrońca wrócił do macierzystego Lecha Poznań. Z kolei chorwacki napastnik rozwiązał swoją umowę z klubem.

Jeśli doliczymy do tego kolejnych pięciu piłkarzy, którzy już odeszli z zespołu zielonych – Mateusz Kupczak, Konrad Matuszewski, Kajetan Szmyt, Dawid Szymonowicz i Adam Zreľák – lista powiększa się już aż do 17 nazwisk. Niewykluczone, że dołączą do niej kolejne.

Czy Warta awansuje?

Są jednak również dobre wiadomości. Kontrakty z Wartą przedłużyli Jakub Kiełb oraz Michał Kopczyński. Obaj zostaną w klubie do 30 czerwca 2025. W umowach mają również zawartą możliwość przedłużenia.

Zieloni będą więc mieli ogromne problemy ze skompletowaniem kadry na przyszły sezon. Do tej pory do klubu przyszedł Maciej Firlej i Tomasz Wojcinowicz. Zieloni będą jednak zmuszeni do korzystania głównie z darmowych transferów. Kwestia powrotu do Ekstraklasy w następnym sezonie stoi więc pod znakiem zapytania.

Czytaj także: Lech przegrywa w pierwszym sparingu w sezonie

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl