Awaria wodociągu przy Rondzie Kaponiera

Do awarii doprowadził prywatny podwykonawca. Jej usuwanie nie będzie się wiązać z wyłączeniem wody w regionie, ale mieszkańcy mogą się spodziewać obniżonego ciśnienia w kranach.

JEST WODA

Na Rondzie Kaponiera doszło do awarii wodociągu. Wszystko wydarzyło się podczas wymiany wodomierza w studzience. Robił to prywatny podwykonawca. Zaraz po wystąpieniu awarii ekipa techniczna Aquanet przyjechała na miejsce, by zamknąć rurociąg. Na szczęście dla okolicznych mieszkańców nie oznacza to wyłączenia wody. Mogą się oni jednak mierzyć z jej obniżonym ciśnieniem.

BRAK PRZEJAZDU

Awarię będzie naprawiał podwykonawca, który do niej doprowadził. Odbędzie się to pod nadzorem Aquanetu. Woda zostanie na powrót włączona. Usuwanie awarii nie będzie wiązać się z większymi utrudnieniami w ruchu w regionie. Niedostępna jest jednak ścieżka rowerowa po zachodniej stronie ronda.

TRWAJĄ PRACE

W wyniku awarii niewielka ilość wody wylała się na ulicę. Część już zeszła do rur, ale resztę trzeba będzie wpompować przed rozpoczęciem prac zasadniczych. Na razie nie wiadomo, ile potrwa usuwanie awarii.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl