Autostradą A2 przewoził nielegalny towar warty pół miliona złotych

Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę i przeszukali jego samochód. Jak się okazało, przewoził on prawie 6 tysięcy sztuk podróbek odzieży rozpoznawalnych międzynarodowych marek.

BLUZY I BIELIZNA

Funkcjonariusze Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego regularnie przeprowadzają kontrole między innymi na autostradzie A2. Dziś poinformowali o kolejnej takiej akcji. Tym razem przeszukali samochód dostawczy. W środku znaleźli bluzy i bieliznę męską oznaczone logiem rozpoznawalnych światowych marek.

KIEROWCA NIC NIE MÓWIŁ

Kierowca nie posiadał żadnych dokumentów, potwierdzających pochodzenie odzieży. Nie potrafił również wytłumaczyć policjantom, dokąd przewozi towar oraz co się z nim później stanie. Co więcej, funkcjonariusze zauważyli, że materiały były niskiej jakości i nie przypominały tych, które można zakupić w sklepie.

PODRÓBKI

O swoim odkryciu funkcjonariusze powiadomili kancelarię prawną, reprezentującą marki. Prawnicy potwierdzili, że kierowca przewoził podróbki, a straty dla obu marek wynoszą aż 450 tysięcy złotych. Łącznie w samochodzie urzędnicy znaleźli prawie 5200 sztuk bielizny oraz 607 sztuk bluz o szacunkowej wartości 503 tysięcy złotych.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl