Atrakcje za darmo lub za złotówkę. Wybierasz basen czy kajaki?

Latem dzieci i młodzież w mieście nie będą się nudzić. Na lipiec i sierpień POSiR przygotował specjalny kalendarz, w którym znaleźć można m.in. wycieczki, kręgle oraz spływy kajakowe. W programie nie zabraknie też atrakcji dla seniorów. Zajęcia są darmowe lub za symboliczną złotówkę.

Wybierasz spływ kajakowy czy basen? A może wolisz wycieczki, zabawy i koncerty? Wszystkie formy rozrywek w mieście będą czekały na rodziny z dziećmi i seniorów. Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji przygotował specjalny kalendarz, w którym na prawie każdy dzień zaplanowane są jakieś atrakcje. Będą one w pełni darmowe lub za symboliczną złotówkę. Pierwszy spływ kajakowy odbędzie jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem letnich atrakcji, czyli 29 czerwca.

Kajaki czy wycieczka?

W wakacje dzieci i młodzież będą mogły skorzystać z licznych atrakcji. To dla nich przygotowano m.in. spływy kajakowe czy wycieczki. Będą mogły też za darmo skorzystać z poznańskich basenów czy zagrać w kręgle. Wymagane jest, aby dzieci podczas zabaw były pod opieką rodzica lub opiekuna.

– Te formy rekreacji od wielu lat cieszą się zainteresowaniem najmłodszych poznaniaków i poznanianek oraz ich rodziców. Mam nadzieję, że znowu spędzimy pasjonujące momenty na wielkopolskich rzekach, w ciekawych miejscach i oczywiście na naszych obiektach. Nowością będą tutaj zajęcia z rodzinnego fitnessu i aqua aerobiku – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

fot. POSiR

Dla seniorów

W tym roku przygotowano specjalne zajęcia dla seniorów. „Seniorzy w akcji” będą wspólnie trenować nordic walking nad Maltą i na Golęcinie. Na zajęcia będą mogli przyjść z wnukami. Aby wziąć w nich udział należy się wcześniej zapisać. Seniorzy w letnie dni będą również mieli okazję do wspólnych tańców, gry w brydża, szachy, a także bardzo aktywnego spędzenia czasu podczas aerobiku. Zaplanowano ponadto gry planszowe i zajęcia plastyczne, na które również będą mogli zabrać swoich wnuków i wnuczki. Wpisowe wynosi 1 zł.

Czytaj także: Czy miasto sprzeda Pałac w Sapowicach? Radni są podzieleni | wpoznaniu.pl

Źródło: POSiR

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl