Arcybiskup Gądecki o Benedykcie XVI: “Była to osobowość niezwykle głęboka”

“Z wielkim smutkiem, ale i z głęboką wiarą w życie wieczne przyjąłem informację o przejściu do Domu Ojca Benedykta XVI” – napisał Metropolita Poznański. List z kondolencjami wysłał do papieża Franciszka.

POŻEGNANIE

Dziś biuro prasowe Watykanu poinformowało o śmierci emerytowanego papieża Benedykta XVI. Podczas konferencji prasowej w Poznaniu pożegnał go również Przewodniczący Episkopatu arcybiskup Stanisław Gądecki. Zmarłego duchownego nazwał człowiekiem wybitnym i docenił jego wkład w życie kościoła.

Jego wprowadzenie do chrześcijaństwa stanowi właściwie do tej pory taką fundamentalną pracę, która potem została poszerzona o wiele innych dzieł, które stanowią jego wkład, nieusuwalny do historii doktryny kościoła, historii nauczania kościoła. – powiedział Stanisław Gądecki.

WYBITNY

Arcybiskup napisał do papieża Franciszka list, w którym złożył kondolencje. Tym razem Benedykta XVI nazwał jednym z najwybitniejszych następców św. Piotra w historii.

Z wielkim smutkiem, ale i z głęboką wiarą w życie wieczne przyjąłem informację o przejściu do Domu Ojca Benedykta XVI – papieża emeryta, jednego z najwybitniejszych następców św. Piotra ostatnich stuleci, człowieka głębokiej wiary, genialnego teologa, wieloletniego współpracownika św. Jana Pawła II, oddanego przyjaciela Polski i Polaków. – napisał.

POGRZEB

Znamy już datę pogrzebu emerytowanego papieża. Rzecznik prasowy Watykanu przekazał, że msza pod przewodnictwem papieża Franciszka zaplanowana jest na 5 stycznia. Uroczystości odbędą się na placu Św. Piotra. Arcybiskup Stanisław Gądecki zapowiedział już swoją obecność.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl