Agresywny kierowca potrącił policjanta w trakcie poznańskiego Biegu Niepodległości

Podczas dzisiejszego Biegu Niepodległości jeden z kierowców potrącił policjanta, który kierował ruchem i odjechał z miejsca zdarzenia. Mundurowi poszukują mężczyzny. Ranny policjant trafił do szpitala.

AGRESYWNY KIEROWCA

Do potrącenia policjanta doszło około godziny 12.00 na trasie Biegu Niepodległości, który odbył się dzisiaj w Poznaniu. Na skrzyżowaniu ulic Grochowskiej i Grunwaldzkiej policjanci zatrzymali samochody by przepuścić biegaczy. Jeden z kierowców nie chciał jednak czekać i pomimo sygnałów policjanta z piskiem opon ruszył do przodu. Samochód, który prowadził agresywny mężczyzna potrącił jednego z policjantów.

POSZUKIWANIA

Jak informuje komisarz Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji ranny funkcjonariusz trafił do szpitala na badania, a śledczy próbują ustalić tożsamość mężczyzny, który prowadził samochód.

BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

W tegorocznym poznańskim, Biegu Niepodległości wystartowało prawie 4 tysiące uczestników. Biegacze mieli do pokonania 10 kilometrową trasę. W klasyfikacji kobiet jako pierwsza na mecie zameldowała się Izabela Paszkiewicz z AZS Lublin. Wśród mężczyzn najlepszy był torunianin Kamil Szymaniak.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl