Można pomóc wolno żyjącym kotom. Poszukiwani karmiciele

Dzięki Radzie Osiedla Sołacz można już za darmo odbierać wysokiej jakości karmę i pomagać zwierzętom w tym trudnym dla nich okresie. Radni zachęcają również do dołączenia do Kociej Opieki Terenowej.

MOŻNA POMÓC

Zima to trudny czas dla bezdomnych i wolno żyjących kotów. W tym okresie szczególnie ciężko jest im zdobyć pożywienie, a czasami jest to niemożliwe. Zwierzętom postanowiła pomóc Rada Osiedla Sołacz, która kupiła zapas ponad 200 kilogramów karmy dla kotów wysokiej jakości. Od dzisiaj karmiciele i organizacje pozarządowe mogą odbierać ją i pomagać zwierzętom.

KOCIA OPIEKA TERENOWA

Karma wydawana jest przez pracowników Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania przy ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 404 w Poznaniu, III piętro, na hasło “Sołacz” w godzinach od 7:30 do 15:30. Wszyscy, którzy karmią lub chcą pomóc wolno żyjącym kotom, mogą zgłosić się do Kociej Opieki Terenowej (KOT).

Po zarejestrowaniu każdy członek otrzymuje legitymację, która upoważnia do pobierania kocich domków, karmy oraz nieodpłatnej sterylizacji, kastracji, odpchlenia i odrobaczenia kotów pozostających pod jego opieką. Jak podkreślają członkowie KOT, koty wolno żyjące są elementem ekosystemu miejskiego i pomagają na przykład w walce z gryzoniami. Więcej o opiece można przeczytać TUTAJ.

JAK DOKARMIAĆ?

Należy pamiętać, że koty to zwierzęta mięsożerne, a ich szczęki nie są przystosowane do jedzenia roślin. Nie powinne one również pić mleka, ponieważ ono może wywołać biegunkę i nawet doprowadzić do śmierci zwierzęta. Koty powinny pić świeżą wodę z możliwie jak najczystszego naczynia.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl