Ruch w sprawie budowy Muzeum Powstania Wielkopolskiego. Teraz czas na reakcję ministerstwa

Urząd marszałkowski już zwrócił się do ministra Glińskiego o zorganizowanie spotkania. Marszałek chce, aby Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego współfinansowało budowę Muzeum Powstania Narodowego.

BĘDZIE SPOTKANIE?

Dziś Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego wysłał pismo do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego. Marszałek poinformował w nim, że urząd marszałkowski stał się organizatorem Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości, którego jednym z oddziałów jest właśnie Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918/1919.

DODATKOWE ŚRODKI?

Przypomnijmy, że stało się to wraz z początkiem tego roku, a jednocześnie opiekę nad nową siedzibą Filharmonii Poznańskiej przejęło Miasto Poznań. Teraz Marszałek Marek Woźniak zaproponował ministrowi Glińskiemu spotkanie, podczas którego panowie mają rozmawiać o możliwościach współfinansowania inwestycji przez MKiDN.

9 stycznia, wysłaliśmy do Ministra Piotra Glińskiego pismo, w którym informujemy, że z dniem 1 stycznia tego roku staliśmy się organizatorem Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości, którego jednym z oddziałów jest Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 z propozycją spotkania Pana Marszałka z Panem Ministrem, służącego zainicjowaniu dyskusji nt. możliwości współfinansowania inwestycji przez MKiDN. – poinformował nas urząd marszałkowski.

ZNIKNĘŁA BOGDANKA

Jest już pozwolenie na budowę, a w planach ogłoszenie i rozstrzygnięcie przetargu. Dopiero wtedy będzie można wbić pierwszą łopatę. Rozpoczęła się również rozbiórka lodowiska Bogdanka, na którego terenie ma stanąć muzeum. Choć wiele osób naciska na jak najszybsze zrealizowanie inwestycji, marszałek podkreślił, że nie będzie się spieszyć.

Nie będziemy się spieszyć z tą inwestycją, bo najważniejsze z naszego punktu widzenia jest to, by była jak najlepiej zrealizowana – mówił Marek Woźniak.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl