Jurek Owsiak, prezes fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odwiedził Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny przy ulicy Polnej w Poznaniu. II Oddziałowi Neonatologii nadano imię WOŚP.
II Oddział Neonatologii imienia WOŚP
Szpital na Polnej w Poznaniu to największy w Polsce szpital ginekologiczno-położniczy. Rocznie przychodzi w nim na świat aż 7600 dzieci. II oddział neonatologii zajmujący się diagnostyką i leczeniem chorób w okresie prenatalnym i noworodkowym, a także opieką nad noworodkami zdrowymi, zyskał imię WOŚP. Z tej okazji placówkę odwiedził prezes fundacji, Jerzy Owsiak.
Sprzęt z najwyższej półki
Prof. dr hab. n. med. Tomasz Szczapa podkreślił, że nadanie oddziałowi imienia WOŚP to zwieńczenie wieloletniej pomocy od fundacji, która zapewnia polskim szpitalom niezbędny sprzęt medyczny. Jurek Owsiak wyjaśnił, że ta współpraca dla poznańskiego oddziału oznacza 5 hybrydowych inkubatorów, pompy objętościowe i inne niezbędne aparatury medyczne o łącznej wartości ponad 2 mln złotych. Prezes WOŚP zaznaczył, że to sprzęt z najwyższej półki.
Będziemy mogli nosić imię fundacji, która ratuje życia zarówno najmłodszych, jak i najstarszych pacjentów – mówił Tomasz Szczapa.
W Poznaniu sprzęt za prawie 50 milionów złotych
Założona przez Jerzego Owsiaka, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy co roku zbiera pieniądze na pomoc medyczną. Placówki otrzymują sprzęt niezbędny do ratowania zdrowia i życia pacjentów. Również poznańskie szpitale i jednostki straży pożarnej korzystają z jego pomocy. Dzięki WOŚP funkcjonuje w Poznaniu sprzęt za prawie 50 milionów złotych.
Walczymy z sepsą!
Finał tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się pod hasłem „Walczymy z sepsą!”. Fundacja postawiła sobie za cel zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy. Po raz pierwszy w historii zbiórki, urządzenia posłużą wszystkim – niezależnie od wieku.
Ten problem da się rozwiązać, jeśli kupimy bardzo dobre urządzenia – urządzenia, których brak w Polsce, ale które są na świecie, które pomagają, aby ten problem usunąć – czytamy na Facebooku WOŚP.