Św. Mikołaj z Laponii w sobotę w Poznaniu

W sobotę w Poznaniu wyjątkowy gość- św. Mikołaj z Rovaniemi w Laponii. Dzieci będą mogły zrobić sobie z nim zdjęcia, a potem – wspólne czytanie bajek. Wstęp na Jarmark Świąteczny na MTP jest bezpłatny.


Wyjątkowy gość z północy

W sobotę na Poznańskim Jarmarku Świątecznym zagości  św. Mikołaj z Rovaniemi w Laponii. Będzie można sobie z nim zrobić zdjęcie na Placu Powszechnej Wystawy Krajowej między 12:00 a 13:00, w tym czasie dzieci będą pasowane na pomocników  św. Mikołaja. Następnie, o godzinie 11:30, w tym samym miejscu zaplanowano czytanie bajek świątecznych.

Atrakcje dla najmłodszych

W niedzielę o godzinie 12:00 w Poznań Congress Center odbędą się warsztaty z pisania listów do Św. Mikołaja, o 13:00 na scenie pokaz fire-show zatytułowany „Świąteczne psoty”, a już od 15:00 na lodowisku animacje poprowadzi Klub Łyżwiarstwa Figurowego- Skating Poznań. Przez cały weekend od 12:00 do 20:00 w strefie Enei, każdy będzie mógł  wykonać samodzielnie m.in. drewniane ozdoby na choinkę. W czasie trwania Poznańskiego Jarmarku Świątecznego na Targach dostępne są liczne atrakcje jak: wizyta w Domku św. Mikołaja, świąteczna kolejka, karuzela wenecka, zjazdy pontonowe, Młyńskie Koło, symulator lotu saniami św. Mikołaja, symulator lotu F18 w strefie radia Eska czy Mirror Cube.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl