Wielkopolska

Katastrofa kolejowa w powiecie pilskim

Do poważnego wypadku kolejowego doszło na trasie Piła – Bydgoszcz.

Ze wstępnych informacji wynika, że do wypadku kolejowego doszło niedaleko miejscowości Białośliwie. Zderzyły się tam dwa pociągi, Polregio Piła-Bydgoszcz i PKP Intercity Białogard-Warszawa. Niektóre wagony wypadły z szyn.

Na miejsce wysłano 14 zastępów straży pożarnej. Z nieoficjalnych informacji wynika, że poszkodowane są 2 osoby. W sumie pociągami dwoma pociągami jechało około 200 osób.

Na miejscu trwała akcja ratunkowa, a szczegółowe przyczyny wypadku są aktualnie wyjaśniane.

– Wstrzymany ruch pociągów na linii Piła-Bydgoszcz. Wznowienie nastąpi po sprawdzeniu, czy doszło do wykolejenia, uszkodzenia infrastruktury – przekazuje Bartosz Pietrzykowski z zespołu prasowego Polskich Linii Kolejowych .

Czytaj także: Pacjentka straciła narządy rozrodcze. Przed sądem stanął znany ginekolog z Poznania

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl