Wypadek tramwaju i autokaru. Zakleszczony motorniczy i poszkodowani pasażerowie [ZDJĘCIA]

W Poznaniu na skrzyżowaniu ulic Naramowickiej i Serbskiej doszło do zderzenia tramwaju z autokarem. W tym rejonie droga jest zablokowana. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Te mogą potrwać kilka godzin.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca autokaru nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającemu tramwajowi. W wypadku poszkodowane zostały cztery osoby. Dwóch pasażerów tramwaju, motorniczy i kierowca autobusu, którym nikt nie podróżował.

Jak przekazał nam dyżurny wielkopolskich strażaków motorniczy był uwięziony w pojeździe. Na miejscu trwa akcja służb.

– Doszło do wykolejenia się tramwaju. Ulica Serbska w kierunku Wilczak na ten moment zablokowana – przekazał podkom. Łukasz Paterski, rzecznik poznańskiej policji.

Aktualizacja

Jak podało MPK wstrzymano ruch tramwajowy od pętli Wilczak do końcówki Błażeja.

-Tramwaje linii 3 i 10 zostały skrócone do pętli Wilczak. Na odcinku Wilczak-Błażeja uruchomiona została komunikacja „za tramwaj”. Autobusy kursujące ulicą Serbską kierowane są objazdami.

Aktualizacja

Na miejscu cały czas trwają działania służb. Policja zabezpiecza monitoring, żeby sprawdzić dokładny przebieg wypadku.

-Ze względu na stan zdrowia motorniczego i kierowcy autobusu nie zostali oni przebadani na zawartość alkoholu w organizmie – dodaje podkom. Łukasz Paterski.

Wypadek tramwaju z autokarem w Poznaniu/Fot. M. Melanowicz

Czytaj także: Lech Poznań żegna trzech wypożyczonych piłkarzy. Ouma, Ismaheel i Andreev odchodzą z Kolejorza

Aleksandra Wróblewska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl