Koncert plenerowy pod hasłem ZA MIŁOŚĆ! otworzy tegoroczny Malta Festival nad Jeziorem Maltańskim. Na scenie zobaczymy m.in. Ralpha Kamińskiego, Grzegorza Turnaua czy kontratenora Jakuba Józefa Orlińskiego – Polaka, który uświetnił otwarcie Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Usłyszymy ich jednak bardziej w spektaklu niż koncercie.
Organizatorzy wydarzenie otwierające tegoroczny festiwal Malta nazywają plenerowym widowiskiem audiowizualnym nad Jeziorem Maltańskim.
– Nie chodzi o stworzenie kolejnego koncertu przebojów. Zależy nam na tym, żeby piosenki zaczęły ze sobą rozmawiać. Żeby znane utwory zabrzmiały inaczej, nie jako osobne historie, tylko jako część całej narracji – mówi Natalia Kukulska, dyrektorka artystyczna koncertu „Za miłość”.
Będzie to więc spektakl z własną dramaturgią, a nie koncert przebojów każdego z artystów. Nie zabraknie jednak prawdziwych hitów. Te jednak stworzą emocjonalną narrację. Podkreśli je nowoczesna scenografia z elementem teatralnym jako motywem przewodnim. Pojawią się projekcje i efekty świetlne.
– Malta Festival rozpoczyna się w pierwszy dzień kalendarzowego lata – w czasie, gdy łatwiej o zachwyt, bliskość i prawdziwe uniesienia, dlatego festiwal otwieramy muzycznym gestem wyrastającym z najprostszej i najważniejszej idei: z miłości! Bo to z miłości rodzi się potrzeba bycia razem, tworzenia, słuchania i dzielenia się tym, co porusza nas najgłębiej. To ona jest początkiem każdej historii. Niech ten koncert stanie się początkiem wyjątkowych dni: czasu bycia razem, uważności i radości współuczestnictwa – mówi Dominika Kulczyk, mecenaska festiwalu.
Na jednej scenie zobaczymy nie tylko Natalię Kukulską. Wystąpi Grzegorz Turnau, Ralph Kaminski, Natalia Szroeder, Jakub Józef Orliński, Anna Maria Jopek, Natalia Przybysz, Anita Lipnicka, Zalia oraz Krzysztof Zalewski.
– Koncert będzie trzyczęściowym spektaklem. Każdy akt – z aranżacjami odpowiednio Pawła Tomaszewskiego, Nikoli Kołodziejczyka i Adama Sztaby – odpowiada innemu stanowi miłosnemu: od pierwszych emocji, przez napięcie i tęsknotę, aż po refleksję – zdradzają organizatorzy.
Za warstwę narracyjną pomiędzy aktami odpowiadać będzie Maria Dębska oraz Maciej Stuhr. Koncert zostanie zarejestrowany przez TVN i wyemitowany niedługo potem. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Zaplanowano je na 21 czerwca na mecie toru regatowego. O godzinie rozpoczęcia organizator poinformuje niebawem.











