Przebadano teren pod przyszłą Nową Naramowicką

Prace prowadzone były wzdłuż ul. Naramowickiej – od skrzyżowania z ul. Czarna Rola do skrzyżowania z ul. Dworską wraz z przyszłym „Węzłem Naramowicka”. Wykonano 5596 przejazdów georadarowych oraz 2063 pomiary radiodetekcją, w wyniku których powstała mapa anomalii. 

Jak informują Poznańskie Inwestycje Miejskie – echogramy powstałe podczas badań w terenie pozwoliły oznaczyć artefakty, które skrywa teren w okolicy ul. Naramowickiej. Przygotowując opracowanie zawierające informacje o nieznanych obiektach ukrytych pod ziemią korzystano m.in. z map geodezyjnych sieci uzbrojenia terenu, informacji od Miejskiego Konserwatora Zabytków czy map topograficznych i ortofotomap. W efekcie oznaczono 641 niezidentyfikowanych obiektów położonych na głębokości od kilkudziesięciu centymetrów do ponad 2 metrów pod powierzchnią.

Badania przeprowadzono na tej części przyszłego placu budowy, która potencjalnie budziła najwięcej wątpliwości, jeżeli chodzi o uzbrojenie terenu. Spółka nie wyklucza przeprowadzenia dalszych badań, ale już o charakterze punktowym w ewidencji innych wątpliwych miejsc.

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl