70 tys złotych kar dla kierowców tirów za oszustwa

Ponad siedemdziesiąt tysięcy złotych, to kwota, jaką poznańscy inspektorzy transportu drogowego nałożyli w mandatach na kierowców i wszczęli postępowania przeciw przewoźnikom za stosowanie niedozwolonych urządzeń zakłócających pracę tachografu.

Podczas dwudniowej kontroli przy punkcie poboru opłat w Gołaskach, na autostradzie A2, inspektorzy z Poznania wykryli rekordową liczbę naruszeń, bo aż dziewięć ingerencji w urządzenie rejestrujące. Magnesy przy impulsatorze skrzyni biegów stwierdzono u dwóch przewoźników litewskich i pięciu polskich. Bardziej zaawansowanym programowo urządzeniem typu pendrive posługiwał się przewoźnik z Polski. Jeden naszrodak używał tez w czasie jazdy cudzej karty kierowcy.

fot. WITD

Inspektorzy drogowi przypominają że – Kierowca wypoczęty i wyspany, to większe bezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierujący pojazdem, który jedzie dłuższy niedozwolony czas bez przerwy i oszukujący urządzenie rejestrujące, to potencjalny sprawca tragedii drogowej, głównie z powodu zaśnięcia za kierownicą pojazdu.

Inspektorzy wszczęli dziewięć postępowań administracyjnych na łączną kwotę 53.100 złotych. Kierowcy oraz osoby zarządzające transportem w firmach zostali ukarani mandatami karnymi w sumie na 18.300 złotych.

 

kontakt

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl