AZS Poznań przegrywa na starcie sezonu. Dobra druga kwarta nie wystarczyła

Koszykarki Energi Polski Cukier Toruń w imponującym stylu rozpoczęły nowy sezon Orlen Basket Ligi Kobiet. Na własnym parkiecie pokonały Eneę AZS Politechnikę Poznań 93:77, mimo paru trudności, szczególnie w drugiej kwarcie.

Od samego początku spotkania toruńskie zawodniczki narzuciły wysokie tempo gry. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 23:15 na korzyść gospodyń. Skuteczność rzutów za trzy punkty, szczególnie w wykonaniu Savanah Wheeler, Sarah Mortensen i Jowity Ossowskiej pozwoliła „Katarzynkom” wypracować przewagę.

Mimo obiecującego początku, druga kwarta okazała się wyzwaniem dla Energi Toruń. Zawodniczki Enei AZS Poznań szybko się pozbierały i stopniowo odrabiały straty. Skuteczna gra Natalii Rutkowskiej i Jovany Popović zmniejszyła przewagę torunianek do zaledwie jednego punktu, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 47:46.

Po przerwie Energa Toruń wróciła na parkiet pełna energii. Udało się wypracować 11-punktową przewagę, która dała gospodyniom komfort gry w dalszej części spotkania.

Ostatnia kwarta była już tylko formalnością. Toruńskie koszykarki utrzymały wypracowaną przewagę, kontrolując przebieg spotkania i nie pozwalając rywalkom na odrobienie strat. Mecz zakończył się wynikiem 93:77 na korzyść Energi Toruń.

Po przegranym otwarciu sezonu Enea AZS Poznań Politechnika zmierzy się 12 października ze Ślęzą Wrocław na wyjeździe. Pierwsze domowe starcie natomiast 19 października przeciwko Basket 25 Bydgoszcz.